Rainbow page separator

Žďárští ochotníci zvou diváky na Noc divadel

Pondělí, 15. listopadu 2021

Le[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tošní divadelní sezonu žďárští ochotníci pro své publikum připravují výjimečnou akci. Mís[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to klasické premiéry nové divadelní hry se rozhodli připojit k celoevropské akci Noc divadel. Ta se koná v divadlech po celé Evropě vždy třetí lis[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];topadovou sobotu. Žďárské Městské divadlo se divákům otevře v sobotu 20.11. od 19 do 23 hodin.
Žďárský ochotnický soubor se le[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tos poprvé připojí k celoevropské akci Noc divadel. Divákům umožní zažít divadlo na vlastní kůži. „Noc divadel je výjimečný zážitek pro diváky, ale také pro nás divadelníky. Umožní lidem divadlo si osahat a vyzkoušet si spoustu věcí opravdu na vlastní kůži. Nejen že se podívají do zákulisí, vyzkouší si osvětlovací a zvučící techniku, kostýmy, ale odvážnější si také divadlo mohou zkusit zahrát s námi. A takový kontakt s divákem bude zase zážitek pro nás,“ říká režisér žďárských ochotníků Martin Blažíček.
Návštěvníci ždárské Noci divadel se mohou těšit také loutkovou dílnu, kterou povede loutkoherec a principál Dřevěného divadla Jan Hrubec. Ten se žďárským souborem spolupracuje jako odborný poradce a na Noc divadel chystá pro ochotníky zajímavou aktivitu: „Už se moc těším, pro kolegy ze žďárského souboru připravuji témata k improvizaci před publikem. I pro ně [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to bude nová a určitě zajímavá zkušenost. Pokud se budou chtít k improvizačním scénkám připojit také diváci, určitě se nebudeme bránit. Noc divadel je opravdu o [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tom divadlo zažít.“
Ve foyer divadla budou připraveny video ukázky a fo[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tografie z představení, které už na reper[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];toáru žďárských ochotníků nejsou „Muzikanti z našeho souboru budou hrát a nejzvědavější návštěvníky necháme nakouknout do legendární místnosti s tajemným názvem Devatenáctka,“ doplňuje podrobnosti k programu Martin Blažíček a dodává: „Celá akce by se neobešla bez podpory a grantu od města Žďár nad Sázavou, které nás dlouhodobě podporuje.“
Na žďárskou Noc divadel bude vstupné dobrovolné. Při vstupu bude nutné prokázat se bezinfekčností. Potvrzení o očkování, nebo potvrzení o PCR (ne starší než 72 hodin) antigenním testu (ne starší než 24 hodin) z odběrového místa, nebo potvrzení o prodělání nemoci Covid-19 (ne starší než 180 dnů).