Rainbow page separator

Žďárští ochotníci zvou diváky na Noc divadel

Pondělí, 15. Listopad 2021

Letošní divadelní sezonu žďárští ochotníci pro své publikum připravují výjimečnou akci. Místo klasické premiéry nové divadelní hry se rozhodli připojit k celoevropské akci Noc divadel. Ta se koná v divadlech po celé Evropě vždy třetí listopadovou sobotu. Žďárské Městské divadlo se divákům otevře v sobotu 20.11. od 19 do 23 hodin.
Žďárský ochotnický soubor se letos poprvé připojí k celoevropské akci Noc divadel. Divákům umožní zažít divadlo na vlastní kůži. „Noc divadel je výjimečný zážitek pro diváky, ale také pro nás divadelníky. Umožní lidem divadlo si osahat a vyzkoušet si spoustu věcí opravdu na vlastní kůži. Nejen že se podívají do zákulisí, vyzkouší si osvětlovací a zvučící techniku, kostýmy, ale odvážnější si také divadlo mohou zkusit zahrát s námi. A takový kontakt s divákem bude zase zážitek pro nás,“ říká režisér žďárských ochotníků Martin Blažíček.
Návštěvníci ždárské Noci divadel se mohou těšit také loutkovou dílnu, kterou povede loutkoherec a principál Dřevěného divadla Jan Hrubec. Ten se žďárským souborem spolupracuje jako odborný poradce a na Noc divadel chystá pro ochotníky zajímavou aktivitu: „Už se moc těším, pro kolegy ze žďárského souboru připravuji témata k improvizaci před publikem. I pro ně to bude nová a určitě zajímavá zkušenost. Pokud se budou chtít k improvizačním scénkám připojit také diváci, určitě se nebudeme bránit. Noc divadel je opravdu o tom divadlo zažít.“
Ve foyer divadla budou připraveny video ukázky a fotografie z představení, které už na repertoáru žďárských ochotníků nejsou „Muzikanti z našeho souboru budou hrát a nejzvědavější návštěvníky necháme nakouknout do legendární místnosti s tajemným názvem Devatenáctka,“ doplňuje podrobnosti k programu Martin Blažíček a dodává: „Celá akce by se neobešla bez podpory a grantu od města Žďár nad Sázavou, které nás dlouhodobě podporuje.“
Na žďárskou Noc divadel bude vstupné dobrovolné. Při vstupu bude nutné prokázat se bezinfekčností. Potvrzení o očkování, nebo potvrzení o PCR (ne starší než 72 hodin) antigenním testu (ne starší než 24 hodin) z odběrového místa, nebo potvrzení o prodělání nemoci Covid-19 (ne starší než 180 dnů).