Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, prodej, škola
Rainbow page separator

Žďárští opět vyhlásí záměr na prodej bývalé školy

Středa, 2. listopadu 2011

Žďár nad Sázavou/ Městu konečně svitla naděje na prodání budovy bývalé základní školy v horní části žďárského náměstí Republiky. V současné době se podařilo najít firmu, která má o nemovitost zájem. „Její jméno nebudeme prozatím sdělovat, ostatně to ani není důležité. Společnost byla pouze podnětem k opětovnému rozjetí snahy o prodej,“ řekla žďárská starostka Dagmar Zvěřinová.

Zaměstnanci městského úřadu zatím dostali od radních za úkol připravit návrh záměru na prodej a také zajistit odborný posudek, který by stanovil cenu nemovitosti. Poté se ještě bude o celé záležitosti znovu jednat. Vedení města také doufá, že se následně do výběrového řízení přihlásí více zájemců se zajímavými cenovými nabídkami.

V budově má nyní využití pouze bývalá jídelna, kterou si pronajalo Pekařství Řečice. Jinak je objekt, jenž má tvar písmene „U“, neobsazený, a jeho údržba, zvláště pak temperování, stojí město nemalé peníze. A co by vedení Žďáru v bývalé „základce“ do budoucna nejraději vidělo? „Mohou tam být například startovací byty pro mladá manželství nebo byty pro seniory. Klidně také kanceláře, místo pro podnikání,“ vyjmenoval možné varianty místostarosta města Jaromír Brychta. Naopak v úvahu nepřipadá žádná hlučná výroba, a to kvůli narušení klidu městského jádra.