Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, křižovatka, miniokružní
Rainbow page separator

Žďárští oprášili plány na miniokružní křižovatku

Středa, 1. Květen 2013

krizovatka-brodska-revolucniŽďár nad Sázavou / K původnímu návrhu řešení dopravy na křížení ulic Brodská a Revoluční ve Žďáře nad Sázavou 3 se nyní vrátili zástupci žďárské radnice. V místě by měla vzniknout miniokružní křižovatka. Tamním obyvatelům se totiž nezamlouvalo, že by na relativně úzké komunikaci došlo k vybudování velkého „kruháče“ o průměru osmadvacet metrů, jak navrhovali dopravní policisté a Ředitelství silnic a dálnic. Křižovatka by se tak totiž těsně přiblížila k nárožím domů.

„Lidé, kteří v těch domech bydlí, nesouhlasili, takže jsme se opětovně začali zabývat miniokružní křižovatkou,“ uvedl žďárský místostarosta Ladislav Bárta.

Malá křižovatka by měla mít průměr třináct až čtrnáct metrů s možností přejíždění středu pro těžká vozidla. Ačkoliv malý kruhový objezd už v minulosti policisté právě kvůli průjezdu nákladních aut zamítli, vedení Žďáru nyní doporučilo úředníkům, aby připravený materiál pro vznik malé okružní křižovatky dopracovali. Poté chce radnice vynaložit veškeré úsilí na to, aby dopravní odborníky o její vhodnosti v inkriminované lokalitě přesvědčila.