Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, poliklinika, peníze
Rainbow page separator

Žďárští potřebují peníze na polikliniku

Pondělí, 11. Únor 2013

Poliklinika Žďár nad Sázavou

Žďár nad Sázavou / Necelých devět milionů korun z Fondu finančních aktiv by mělo stačit na rekonstrukci bufetu a 4. patra polikliniky. Radní se záměrem souhlasili a doporučili ho zastupitelům ke schválení.

Podle žďárského místostarosty Jaromíra Brychty se dá očekávat, že avizovaná cena se vlivem výběrového řízení sníží. Navíc podle jeho slov je již třeba veškeré opravy v poliklinice kompletně dokončit.

Spádová oblast Žďáru nad Sázavou je 44 tisíc obyvatel a hlavní budovou polikliniky projde ročně více než půl milionů klientů. „Je nutné, aby tito lidé měli odpovídající zázemí,“ uvedl Jaromír Brychta.

Modernizace bufetu, který loni uzavřeli hygienici, by vyšla asi na 3,6 milionu korun. Tři miliony by stála úprava dalších prostor pro rehabilitaci, které by byly situovány do míst, kde je nyní rodinné centrum Srdíčko. To by se přestěhovalo do 4. patra. Až tam by se pak protáhla šachta nákladního výtahu, aby maminky mohly s kočárky vyjet nahoru – tyto stavební změny by stály přibližně 1,6 milionu korun.

Pokud zastupitelé uvolnění peněz schválí, práce by mohly začít v dubnu. Nový bufet by v tom případě mohl být otevřen už o prázdninách, zbývající stavební práce ve 4. patře by se stihly do konce roku.