Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, pašije, hry
Rainbow page separator

Žďárští připravují pašijovou hru

Pátek, 15. března 2013

pasijova-hra-co-se-stalo-s-jezisem-zdar-nad-sazavouŽďár nad Sázavou / Tradiční pašijové představení Co se stalo s Ježíšem připravují žďárští farníci a studenti žďárských středních škol. První dvě zkoušky v přírodním areálu na okraji sídliště Libušín již absolvovali, první i druhá generálka jsou naplánovány na neděli 24. března.

Starodávný příběh o životě, utrpení, ukřižování a zmrtvýchvstání Ježíše Krista se před zraky diváků z celé republiky odehraje v úterý 26. března od dvaceti hodin večer.

Výpravné divadelní představení, ve kterém vystupuje na dvě stě amatérských herců, nesledují tradičně jenom diváci ze Žďáru a jeho nejbližšího okolí, ale přijíždějí i ze vzdálenějších částí země. Obvykle si pašijovou hru nenechá ujít několik tisíc zájemců.
Poprvé se žďárské pašijové představení Co se stalo s Ježíšem, které připomíná pravý smysl Velikonoc, uskutečnilo v roce 1998. Od té doby se nehrálo pouze dvakrát, a [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to kvůli náhlým rozmarům počasí.