Rainbow page separator

Žďárští radní schválili ukončení smlouvy se sekáči zeleně

Úterý, 12. Červen 2018

Žďár nad Sázavou / Žďárští radní schválili ukončení smlouvy se společností GFP service, která seká zelené plochy ve městě. Společnost dlouhodobě nezvládá svoje závazky k radnici, stejně jako tomu bylo v loňském roce. Radnici zavalila lavina kritiky nespokojených obyvatel města.
„Rada města včera kromě jiného rozhodla o ukončení stávající smlouvy na sečení trávy, a to dohodou,“ potvrdila v úterý 12. června na webu žďárské radnice vedoucí odboru komunálních služeb Dana Wurzelová.
Společnost GFP service v roce 2016 zvítězila ve výběrovém řízení na nového dodavatele sečení městské veřejné zeleně, k čemuž žďárská radnice přistoupila z důvodu prověření tržní ceny. Firma byla nejlevnější. V průběhu minulého roku se však na nové sekáče snesla mohutná kritika ze strany žďárských obyvatel, neboť společnost byla neustále v časovém skluzu a travnaté plochy nestíhala v daných termínech posekat. Za nesplnění smluvních podmínek poté městu opakovaně zaplatila pokuty v řádu desetitisíců korun. Poté, co letos firma GFP service vzhledem ke klimatickým podmínkám začala se sečením travnatých ploch ve Žďáře již po polovině dubna, se záhy opět dostala do značného skluzu vůči harmonogramu.