Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, dotace, úředníci
Rainbow page separator

Žďárští úředníci nejlépe čerpají evropské dotace

Středa, 11. Květen 2011

Žďár nad Sázavou/ V celém kraji Vysočina právě úředníci ze Žďáru nad Sázavou nejlépe čerpají dotace od Evropské unie. Peníze, které se již povedlo takovýmto způsobem získat, jsou vynakládány na informační technologie a vzdělávání. „Žďár nad Sázavou dosáhl v rámci krajského hodnocení nejlepších výsledků, přestože patří mezi středně velká města na Vysočině. Orgánům veřejné správy se zatím podařilo předložit pět úspěšných projektů v celkové hodnotě přes 25,2 milionu korun,“ zhodnotil čerpání dotací Pavel Kryštof, ředitel Odboru strukturální fondů Ministerstva vnitra České republiky.

Jedním ze čtyř realizovaných projektů podpořených z Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost je například i projekt s názvem Zvýšení výkonnosti, kvality, efektivity a transparentnosti služeb a klíčových procesů Městského úřadu Žďár nad Sázavou. Podpořen bude částkou okolo 8,4 milionu korun. Dalších téměř jeden a půl milionu potom uhradí příjemce finanční podpory ze svých vlastních zdrojů.

„Máme zájem zlepšit řízení vztahů s klienty a marketing městského úřadu. Důležité pro nás bude také hodnocení úspěšnosti dosahování nastavených cílů,“ uvedla k projektu žďárská starostka a senátorka Dagmar Zvěřinová.

Nejen úředníci z okresního města si ale vedou v čerpání dotací dobře. Evropské peníze umějí dobře využívat také v Novém Městě na Moravě, které se umístilo v rámci Vysočiny hned za Žďárem. Třetí pozici obsadil Humpolec a čtvrtou opět zástupce žďárského okresu – Velké Meziříčí.