Žďár nad Sázavou, aktuality, kamera
Žďár nad Sázavou, aktuality, kamera
Rainbow page separator

Žďárští vybrali dodavatele nové kamery

Pátek, 23. srpna 2013

Žďár nad Sázavou / Dodavatele už patnáctého pevného kamerového bodu ve městě vybrali prostřednictvím výběrového řízení zástupci žďárské radnice. Záznamové zařízení bude střežit okolí „Věžičky“ v lokalitě Stalingrad za svobodárnou číslo šest v ulici Brodská.Veškeré práce spojené s montáží mají být ho[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tovy do konce října, v lis[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];topadu bude zahájen provoz kamery.
Vedení města si od [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];toho[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to kroku slibuje zlepšení pořádku v lokalitě, kam je směřována až třetina zásahů strážníků – obvykle kvůli stížnostem na hluk, nepořádek, vysypané kontejnery a hádky.
„Předpokládáme, že pomocí kamery bude možné oblast soustavně kontrolovat a zklidnit,“ myslí si žďárská starostka Dagmar Zvěřinová s tím, že trestná činnost se díky kamerovému systému snížila například i v Dolní ulici na Libušíně.
Už od 2. září se začnou po Stalingradě pohybovat dva romští asistenti prevence kriminality, kteří budou patřit do stavu městské policie, ovšem bez pravomocí strážníků. Žďárští se v [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tom[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to ohledu inspirovali ve Vysokém Mýtě, kde s tím[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to způsobem prevence mají dobré zkušenosti.