Rainbow page separator

Žďárští zatím neví, jak přesně regulovat hazard

Středa, 9. října 2013

Hazard

Žďár nad Sázavou / Veřejná diskuse, která se uskutečnila v souvislosti s dalším fungováním výherních hracích přístrojů ve Žďáře nad Sázavou, nepřinesla žádnou konkrétní ideu, jež by zastupitele města podpořila při jejich nadcházejícím rozhodování, jak s hazardem dál. Zřejmé je jen to, že k nějakému způsobu regulace dojít musí.
„Možnou regulací hazardu se již nějakou dobu zabýváme a jsme si vědomi toho, že současný stav je neudržitelný, tudíž k nějakému omezení dojde. Ale k jakému a kdy přesně to bude, nyní ještě není jasné,“ vyjádřil se žďárský místostarosta Ladislav Bárta. Zatím bylo po dohodě s provozovateli výherních hracích přístrojů přikročeno k omezení reklam.
Striktního zákazu hazardu se vedení města obává v tom smyslu, že by vzápětí začaly vznikat černé herny, což by situaci nezlepšilo, navíc město by z nich neprofitovalo.
V současné době jsou ve Žďáře tři desítky klasických automatů a necelé dvě stovky ostatních hracích zařízení. Loni mělo město z loterií profit v podobě dvanácti milionů korun, letos to bude ještě více. Značná část těchto peněz jde na veřejně prospěšné účely, například na prevenci kriminality.