Rainbow page separator

Ze sklepa zmizelo kolo za téměř deset tisíc korun

Pátek, 12. srpna 2016

Žďár nad Sázavou / V přesně nezjištěné době od středy do pátku minulého týdne ze sklepa ve žďárské Dolní ulici zmizelo pánské kolo. „Dosud neznámý pachatel vnikl bez použití násilí do domu a dále do sklepních prostor, kde se vloupal do jedné z kójí. Odtud odcizil pánské jízdní kolo značky Cross Sprinter černé barvy. Majiteli tím způsobil škodu za devět a půl tisíce korun,“ informovala policejní mluvčí Monika Pátková.
Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádeže a po pachateli i odcizeném kole pátrají.
Vloupání do sklepa není ojedinělým případem. „Obyvatelé bytových domů se mohou dodržováním základních pravidel pokusit předejít případům vloupání do prostor, které slouží pro skladování různých věcí. Velmi důležité je důsledné zamykání vstupních dveří domu. Lidé by také neměli pouštět do domů neznámé osoby, které tvrdí, že jdou k někomu na návštěvu či někoho hledají. Vždy je lepší, když si své návštěvy uvede a doprovodí každý sám. Lidé by si také měli všímat osob pohybujících se po domě a v případě podezření na protiprávní jednání kontaktovat policisty,“ přiblížila mluvčí.
Pokud už k vloupání a krádeži věcí dojde, neměli by majitelé do těchto prostor vstupovat, ale případ hned ohlásit policii. „Šanci na objasnění a dopadení pachatele může zvýšit každý všímavý soused, který například poskytne popis neznámé osoby pohybující se po domě,“ dodala Pátková.