Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, Zelená hora, kamera
Rainbow page separator

Zelenou horu bude sledovat panoramatická kamera

Úterý, 25. října 2011

Žďár nad Sázavou/ Částku ve výši 260 tisíc korun hodlá le[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tos Kraj Vysočina věnovat těm svým městům, na jejichž území se nacházejí památky zařazené do seznamu UNESCO. Konkrétně je [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to Žďár nad Sázavou, Telč a Třebíč. Příspěvek, jehož přidělení musejí začátkem lis[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];topadu ještě schválit krajští zastupitelé,  má již konkrétní účel. Bude [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];totiž použit na technologickou přípravu prezentace a propagace v rámci takzvaného systému Panorama. „Jedná se o vysílací program České televize, který nabízí pohledy panoramatických kamer z různých oblastí naší republiky. On-line záběry na trojici vysočinských TOP památek budou přenášeny celoročně ještě na dalších vyhledávaných webových nebo teletex[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tových adresách,” upřesnil Tomáš Škaryd, radní Kraje Vysočina pro oblast kultury a ces[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tovního ruchu.
A kdy a kde bude vlastně možné program Panorama sledovat? Vždycky v letním období, tedy od 1. května do 31. října, na programu ČT2, a [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to každý den od sedmi hodin ráno po dobu pětapadesáti minut. První vysílání je naplánováno na 1. květen 2012.
Vysočina svým městům zapsaným na seznam UNESCO přispívá na prezentaci a ochranu památek od roku 2003. V letech 2003 – 2008 dostala sídla vždy po jednom milionu korun, v roce 2009 obdržela jednotlivě částku 350 tisíc korun, minulý rok jim pak bylo přiděleno 300 tisíc určených na na[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];točení prezentačních filmů.