Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, Zelená hora, kamera
Rainbow page separator

Zelenou horu bude sledovat panoramatická kamera

Úterý, 25. Říjen 2011

Žďár nad Sázavou/ Částku ve výši 260 tisíc korun hodlá letos Kraj Vysočina věnovat těm svým městům, na jejichž území se nacházejí památky zařazené do seznamu UNESCO. Konkrétně je to Žďár nad Sázavou, Telč a Třebíč. Příspěvek, jehož přidělení musejí začátkem listopadu ještě schválit krajští zastupitelé,  má již konkrétní účel. Bude totiž použit na technologickou přípravu prezentace a propagace v rámci takzvaného systému Panorama. „Jedná se o vysílací program České televize, který nabízí pohledy panoramatických kamer z různých oblastí naší republiky. On-line záběry na trojici vysočinských TOP památek budou přenášeny celoročně ještě na dalších vyhledávaných webových nebo teletextových adresách,” upřesnil Tomáš Škaryd, radní Kraje Vysočina pro oblast kultury a cestovního ruchu.
A kdy a kde bude vlastně možné program Panorama sledovat? Vždycky v letním období, tedy od 1. května do 31. října, na programu ČT2, a to každý den od sedmi hodin ráno po dobu pětapadesáti minut. První vysílání je naplánováno na 1. květen 2012.
Vysočina svým městům zapsaným na seznam UNESCO přispívá na prezentaci a ochranu památek od roku 2003. V letech 2003 – 2008 dostala sídla vždy po jednom milionu korun, v roce 2009 obdržela jednotlivě částku 350 tisíc korun, minulý rok jim pak bylo přiděleno 300 tisíc určených na natočení prezentačních filmů.