Rainbow page separator

Žena nezvládla v rychlosti zatáčku, další šofér na mžik usnul

Čtvrtek, 2. května 2024

Žďársko / Ke dvěma dopravním nehodám osobních aut, kdy jejich šoféři nezvládli řízení, vyjížděli v úterý 26. a ve středu 27. března policisté na Žďársku. V úterý dopoledne mezi Bystřicí nad Pernštejnem a Písečným havarovala šestadvacetiletá řidička automobilu značky Fiat, jež vlivem nepřiměřené rychlosti po projetí zatáčky nezvládla řízení auta a vyjela mimo silnici. Žena skončila se zraněním v nemocnici, škoda byla předběžně vyčíslena na více než 300 tisíc korun. 

„Dopravní nehoda byla s řidičkou vyřešena uložením pokuty v příkazním řízení,“ upřesnila Michaela Lébrová z oddělení tisku a prevence krajského policejního ředitelství. 

S největší pravděpodobností mikrospánek řidiče auta značky Peugeot měl za následek kolizi, k níž o den později po čtvrté hodině ranní vyrazili policisté mezi Rokytno u Nového Města na Moravě a Kuklík. „Osmatřicetiletý řidič jedoucí s osobním vozidlem značky Peugeot se při průjezdu zatáčkou plně nevěnoval řízení, zřejmě na okamžik usnul, a přejel s vozidlem do protisměru, kde narazil do dopravního značení a následně vjel do lesa, kde auto narazilo do stromu a převrátilo se na bok. Při nehodě utrpěl řidič zranění a byl zdravotnickou záchrannou službou převezen do nemocnice,“ sdělila Michaela Lébrová. Předběžná škoda činí zhruba 65 tisíc korun a nehodu policisté nadále šetří.