žena, útok, student
Rainbow page separator

Žena pobodala studenty ve škole, šestnáctiletý chlapec zemřel

Úterý, 14. Říjen 2014

Napadení studentů ve Žďáře nad Sázavou

Žďár nad Sázavou / K násilnému trestnému činu došlo v úterý před půl osmou ráno ve žďárské střední obchodní škole. Šestadvacetiletá pachatelka z Ostravska ve škole nožem zaútočila na několik studentů. Šestnáctiletý chlapec, který se snažil pomoci svojí spolužačce, utrpěl při napadení zranění, jemuž na místě podlehl. Pachatelka zranila také dvě studentky, se kterými zůstala v šatnách.

„Na místo okamžitě vyjely všechny dostupné policejní hlídky. Byla vyžádána rovněž přítomnost policejního vyjednavače a vzhledem k závažnosti a povaze útoku, kdy se pachatelka nacházela ještě stále ve škole, byla na místo vyslána zásahová jednotka,“ uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová.
Policisté okamžitě školu a její okolí zabezpečili. Komunikaci s pachatelkou navázal policejní vyjednavač, kterému se podařilo vyjednat, aby mohli zdravotníci ošetřit jednu ze zraněných studentek. Vyjednavač poté pokračoval v komunikaci s nebezpečnou pachatelkou a snažil se zachránit druhou dívku. „V té době provedli policisté přivolané zásahové jednotky zákrok a ozbrojenou ženu zadrželi. Zranění utrpěla i druhá studentka a při ochraně jejího života byl pachatelkou zraněn také policejní vyjednavač,“ uvedla mluvčí s tím, že agresorka skončila v policejní cele.
Obě zraněné dívky i policista byli převezeni do novoměstské nemocnice, případ kriminalisté dále vyšetřují.

Prohlášení Policie České republiky