Moskva, aktuality, osobnost, Lodinová, podnikatelka
Rainbow page separator

Žena – tvůrčí osobnost třetího tisíciletí

Středa, 10. července 2013

IX.mezinárodní konference/ Moskva-Petrohrad/ s podtitulem ,,Přátelství a spolupráce ” /I podnikatelka ze Žďáru nad Sázavou, Miluše Lodinová, měla tu čest se této ,,družby,,také zúčastnit za svoji firmu DOBROTKY OD LOĎKY. Celou tuto akci organizuje Českomoravská asociace podnikatelek a manažerek České republiky.

??????????????Hlavním cílem této asociace je vytvoření podnikatelského prostředí, které napomáhá podnikatelkám, manažerkám ale i ženám na vyšších manažerských pozicích, vzájemné spolupráci. A to i za hranicemi České republiky.

,,V letošním roce se konference konala v Moskvě a Petrohradu. Český podnikatelský svět má tomu ruskému určitě co nabídnout a jak jsem se spolupráci. Máme k sobě i co se týče slovanský mentality celkem blízko a při osobních jednáních se zástupci ruské strany velice zajímali o produkty a podnikatelské záměry, které jsme jim přijeli představit, ” řekla Miluše Lodinová.

“Celá konference byla vedena opravdu na vysoké úrovni, kde nás byla osobně podpořit i paníPaedDr.Alena Gajdůšková, 1.místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR, Sergej B.Kiselev,velvyslanec Ruské federace v České republice, Ing.Karel CHaranza, generální konzul ČR v Sankt Peterburgu, Vladimír Jermakov, Předseda Česko-Ruské smíšené obchodní komory, Eva Papoušková, scénáristka a další.

loudilky_dia_bezlepek-0021-300x225Konference se konala pod záštitou Karla Schwarzenberga, ministra zahraničních věcí ČR a Valentiny I.Matvienko, předsedkyní rady federace Federálního shromáždění Ruské federace.

Business-networking a prezentace českých a ruských společností probíhaly i na Generálním konzulátu České republiky v Petrohradu.

Celá tato konference bude jistě přínosem nám všem zúčastněným. Osobní setkání s ruskými zástupci podnikatelských ale i politických sfér nám nechalo nahlédnout pod pokličku této země. Měli jsme možnost poznat také skvělou ruskou kuchyni. Prohlídka historických míst, včetně ermitáže, noční prohlídky města v době tzv. ,,bílých nocí,, byla nezapomenutelná.

Nezapomněli jsme však ani na vyhlášenou ruskou baletní školu, a  při shlédnutí  divadelního představení ,,Labutí jezero,, jsme ani nedýchali. Rusko nám ukázalo, že i tam je možný podnikatelský potenciál.

Každopádně jsme představili kvalitu a rozmanitost naší možné vzájemné spolupráce, a po dalších jednáních, které budou následovat i zde, u nás na české straně, se teprve ukáže, jak ta naše snaha byla plodná, ” řekla Miluše Lodinová.

Připravila: DOBROTKY OD LOĎKY