Rainbow page separator

Ženou regionu se na Vysočině stala Ruth Šormová z Nového Města

Čtvrtek, 21. Září 2017

Nové Město na Moravě / Vítězkou osmého ročníku krajského kola ankety Žena regionu se stala Ruth Šormová, novoměstská sociální pracovnice a speciální pedagožka, která již osm let stojí v čele neziskové organizace Portimo. Ruth Šormová a její tým pomáhá dětem, mládeži, ale i dospělým lidem v nepříznivé životní situací. Mezi nejznámější počiny Portima patří tradiční benefiční projekt s názvem Na jedné lodi…, jehož výtěžek pomáhá znevýhodněným osobám.
Druhý nejvyšší počet hlasů v anketě zaslala veřejnost vrchní sestře dětského oddělení jihlavské nemocnice Simoně Hájkové, třetí místo obsadila starostka obce Jeřišno na Havlíčkobrodsku Dagmar Vaňková.
Projekt Žena regionu je zaměřen na ženy, které svým aktivním přístupem motivují ostatní, podílejí se na veřejném životě, pomáhají nemocným, dětem i zvířatům či přispívají ke zlepšení a rozvoji regionu, ve kterém žijí. Vyvrcholením soutěže se stane galavečer v červnu, kde bude vyhlášena vítězka ankety s největším počtem hlasů v rámci celé republiky. Udělena bude rovněž cena odborné poroty a cena Senátu Parlamentu ČR.