Nové Město na Moravě, nove mesto na morave, aktuality, zimní sporty,
Rainbow page separator

Zimní sporty v Novém Městě slavily úspěch

Pátek, 16. Listopad 2012

filmovy-festival-zimnich-sportu-logo1Nové Město na Moravě / V sobotu 10.11.2012 v 17h v budově Kulturního domu vypukl filmový festival zimních sportů.

Večer jsme zahájili kanadským snímkem Parallels, ve kterém nás freerideři vzali na svahy olympijského střediska Whistler v rámci World Ski & Snowboard Festival v dubnu 2011.

filmovy-festival-zimnich-sportu-nmnm-2012-4Následoval příběh o unikátním zimním výstupu Cory Richardse na osmitisícovku Gasherbrum II , s názvem COLD.

Poté si na své přišli milovníci Tater. Film Tatry krásné,Tatry mé nám ukázal snahu jednoho tatranského milce, který touží hory nejen navštěvovat, ale i vlastnit. Tento film byl ohodnocen diváky jako nejvtipnější.

Před přestávkou jsme shlédli ještě dva snímky. All I Can-film americké produkce,který byl oceněn jako nejlepší lyžařský film roku 2011. Díky němu jsme měli možnost se kochat nádhernými dosud nesjetými místy v horách po celém světě. Nadšenci skialpu a freeridu si přišli na své.

filmovy-festival-zimnich-sportu-nmnm-2012-2Druhým, byl pak film Scottish Ice Trip, který k nám doputoval z Francie. Špičkoví jezdci v něm zdolali Ben Nevis. Adrenalinový zážitek z mixového lezení.

V přestávce jsme měli možnost ochutnat výborné čaje, které připravila čajovna Samsára. Spousta diváků si nakoupila čajové zásoby i na doma. Velkým přestávkovým lákadlem byl expediční HotelBus, který stál přímo u budovy Kulturního domu. Diváci si jej celý prohlédli, vyslechli výklad posádky a dozvěděli se vše o výhodách cestování hotelbusem. A možná někteří z nich se již v létě vypraví do jedné z destinací,které Pangeotours nabízí- na Blízký východ, jih Evropy a sever Afriky.

filmovy-festival-zimnich-sportu-nmnm-2012-3Po přestávce jsme pak shlédli další sadu filmů. Snímky White Line a Ultima8 separation nám přiblížili české jezdce ,ať už freeridisty,kteří milují svobodu a čerstvý prašan, nebo freeskiery Robina Holuba, Pepého Kalenského, Filipa Tarabu a Jirku Voláka, kteří si to dávají ve freeskiingovém parku.

Jako nejlepší diváci v Novém Městě vybrali právě film White Line- o životě nejlepších českých freeridových jezdců. V těsném závěsu za ním se umístily snímky All I Can a Tatry krásné,Tatry mé.

filmovy-festival-zimnich-sportu-nmnm-2012-1Věříme,že se v příjemné atmosféře cestování, adrenalinu a bláznivých sportovních výkonů sejdeme s diváky opět na jaře na filmovém festivalu Expediční kamera, který již nyní připravujeme. Můžete se těšit opět na skvělé filmy a zajímavý doprovodný program. Sledujte proto naše webové stránky www.naboso.org. A nezapomeňte: březen 2013 bude opět měsícem dobrodružství.

Za celý tým Nabosa, Dana Vacovská.