Rainbow page separator

Zloděj se vloupal do chalupy, odnesl si odtud strunový vyžínač

Úterý, 26. Únor 2019

Policie České republiky

Sněžné / Další případ vloupání do rekreačního objektu evidují novoměstští policisté. Došlo k němu v době od 15. do 21. února ve Sněžném. Zloděj, jenž se vlámal do chalupy, odsud sice ukradl „jenom“ elektrický strunový vyžínač v hodnotě asi patnáct set korun, další škodu však způsobil při násilném vniknutí do objektu.
„Místo policisté ohledali, zadokumentovali a provedli v lokalitě šetření. Dále zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádeže a poškozování cizí věci. Po pachateli a odcizené věci pátrají,“ upřesnil Martin Hron z oddělení tisku a prevence krajského policejního ředitelství.
V souvislosti s případem policisté znovu apelují na majitele chat a chalup, aby udělali maximum pro jejich ochranu. Kromě mechanického či elektronického zabezpečení objektu doporučují nenechávat v něm žádné cenné věci a také provádět nepravidelné kontroly. „Odklizený sníh či shrabané listí nevzbuzuje dojem opuštěnosti objektu a pachatele mohou odradit,“ poznamenal Hron s tím, že rovněž je vhodné všímat si pohybu neznámých lidí a aut v okolí, neboť někteří pachatelé si chaty a chalupy nejdříve vytipují. „Pokud k vloupání dojde, je třeba jej okamžitě ohlásit a nevstupovat dovnitř. Pachatel by tam ještě mohl být a fyzicky někoho napadnout. Také by mohlo dojít ke zničení stop, které po sobě zloděj zanechal. Dále je vhodné mít od svých věcí faktury, jejich fotografie a výrobní čísla, která mohou usnadnit následné pátraní,“ doplnil Martin Hron.