Rainbow page separator

Zloděj v chatách ukradl pily, klíče, mlýnky, hmoždíře i paroží

Pátek, 15. prosince 2023

Žďársko / Případ vloupání do několika rekreačních objektů, k němuž došlo v době od 15. října do 10. prosince v katastru Skleného nad Oslavou, řeší policisté. „Dosud neznámý pachatel za použití násilí vnikl do třech rekreačních objektů, kde odcizil mimo jiné motorovou a elektrickou pilu, svazky klíčů, hmoždíře, mlýnky a srnčí paroží. Čtvrtý objekt poškodil zvenčí, kdy vypáčil krycí lať okenice, ale do vnitřních prostor se nedostal. Majitelům chat na poškozeném vybavení a odcizených věcech vznikla škoda dosahující bezmála patnáct tisíc korun,“ popsal koordinátor prevence kriminality krajského policejního ředitelství Martin Hron.  

Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádeže, případ prověřují a po pachateli pátrají. V případě dopadení mu hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.

„Majitelům chat doporučujeme, aby v nich v době své nepřítomnosti nezanechávali cenné věci. Je vhodné objekt zabezpečit elektronickým zabezpečením a mechanickými prostředky, jako je například bezpečnostní zámkový systém, mříže nebo uzamykatelné okenice,“ upřesnil koordinátor s tím, že u chaty by rovněž neměl být v dosahu žebřík, případně i nářadí a náčiní, které je možné použít k páčení. Stejně tak se v zimě doporučuje rekreační objekty nepravidelně navštěvovat, protože odklizený sníh budí dojem zdání pobytu majitele.