Rainbow page separator

Zloděj v noci sebral nářadí i přístroje za čtyřicet tisíc

Pondělí, 22. Říjen 2018

Žďár nad Sázavou / Po neznámém pachateli, který z objektu ve Žďáře odcizil nářadí a další materiál, aktuálně pátrají žďárští policisté. Ke krádeži došlo v době od sedmé hodiny večer středy 17. října do šesté hodiny ráno 18. října v ulici 1. máje.
„Pachatel vnikl do budovy, jejíž vnitřní prostory prohledal. Odcizil mimo jiné prodlužovací kabely, vodováhy, vysavač, stojan s měřicí vysouvací latí od nivelačního přístroje a další stojan s vysouvací latí od laseru, halogenová světla, velkou propanbutanovou láhev s hadicí a hořáky, nepoužité montážní pěny a zednické nářadí. Škoda, kterou svým jednáním způsobil, byla předběžně vyčíslena na částku kolem čtyřiceti tisíc korun,“ popsala policejní mluvčí Stanislava Miláčková.
Přivolaní policisté vzápětí místo činu ohledali, provedli vyšetřování a událost zadokumentovali. „Pak zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže. Případ prověřují a po pachateli i nadále pátrají. Tomu za takový trestný čin hrozí až dvouletý trest odnětí svobody,“ doplnila mluvčí.