Rainbow page separator

Zloděj vykrádal šatny, auta i garáže; bral, na co přišel

Sobota, 12. Prosinec 2015

Policie, auto

Žďár nad Sázavou / Žďárští kriminalisté objasnili případy krádeží věcí ze šaten. Zjistili, že sedmatřicetiletý pachatel z Karvinska zadržený ve Žďáře má na svědomí nejen čtyři krádeže ze šaten u sportovišť na Žďársku, ale i jednu na Třebíčsku a další na Blanensku. Vloupal se také do několika aut. „Z místa činu bral prakticky vše a způsobil škodu přes 130 tisíc korun. Nyní je obviněn ze tří trestných činů, za které mu hrozí až pět let vězení,“ uvedla policejní mluvčí Monika Pátková s tím, že obviněný je stíhán na svobodě.
Ke krádežím věcí ze šaten u tělocvičen docházelo v listopadu, a to večer, když se v tělocvičnách konaly kroužky a tréninky. Zloděj ze šaten bral vše, co mu přišlo pod ruku – oblečení, batohy, peněženky, mobilní telefony a další věci.
Jedná se o pachatele, kterého již žďárští kriminalisté stíhají pro další trestnou činnost. Společně s komplicem se v červnu vloupali do garáže v Dolní Rožínce, když její vrata vytrhli lanem připevněným k osobnímu autu. Odcizili odtud vysavač a snowboard. Další den se vloupali do administrativní budovy ve Vysočina Areně v Novém Městě na Moravě, odkud ukradli elektroniku a cyklistické vybavení v hodnotě přes dvanáct tisíc korun. „Zadržený muž také chtěl zneužít odcizenou platební kartu. Pokusil se o výběr hotovosti z bankomatu a provedení internetových nákupů a sázek za celkovou částku bezmála 240 tisíc korun. Uskutečnit se mu však podařilo pouze platbu ve výši jeden tisíc korun,“ sdělila Pátková.
Muž je obviněn také z vloupání do dvou osobních aut – ve Velkém Meziříčí a v Moravci. Ukradl z nich peněženku, doklady, tablet, oblečení a další věci. „Obviněný muž se ke krádežím přiznal. Odcizené věci většinou prodal nebo rozdal, peníze použil pro vlastní potřebu,“ vyjádřil se Radek Uhlíř, vedoucí žďárských kriminalistů.