Rainbow page separator

Zloděj vykradl dvě auta, způsobil škodu za šedesát tisíc

Pondělí, 18. Duben 2016

Policejní auto, policie, měření rychlosti

Žďár nad Sázavou / Dvě zaparkovaná auta si ve Žďáře a jeho nejbližším okolí v polovině uplynulého týdne vybral dosud neznámý zloděj. „K prvnímu případu došlo na silnici mezi Žďárem nad Sázavou a obcí Vysoké. Pachatel rozbil boční okno zaparkovaného osobního automobilu a z podlahy před zadním sedadlem odcizil příruční tašku, ve které byly uloženy dvě peněženky, brýle a další osobní věci,“ popsala policejní mluvčí Monika Pátková s tím, že zloději stačilo pětadvacet minut, kdy auto v odpoledních hodinách stálo u silnice.
K druhému vloupání došlo zhruba o hodinu později v ulici Santiniho u sportovního areálu. Zloděj rozbil zadní okno zaparkovaného osobního auta a ze zavazadlového prostoru sebral tašku s notebookem, tabletem a mobilním telefonem. „Poškozeným majitelům tak pachatel způsobil celkovou škodu za téměř šedesát tisíc korun,“ informovala Monika Pátková.
V souvislosti s tímto případem policisté opětovně apelují na řidiče a majitele aut, aby ve vozidlech nenechávali cenné věci. „V případě, že má řidič s sebou větší množství věci, které není možné při odchodu od vozidla vzít s sebou, je dobré vybrat k parkování vhodné místo. Složitější bude pro zloděje vloupat se do auta zaparkovaného v centru města, kde je větší pohyb lidí a mnohá místa jsou střežena kamerami, než na odlehlém místě někde u lesa,“ doplnila mluvčí.