Rainbow page separator

Zloděj z garáží sebral všechno, na co přišel

Středa, 20. Duben 2016

Policie České republiky

Žďár nad Sázavou / Žďárští policisté prověřují okolnosti případu, kdy se v průběhu minulého víkendu dosud neznámý pachatel vloupal do dvou garáží ve městě.
„První garáž „navštívil“ v ulici Novoměstská. Z této odcizil zahradní traktor na sečení trávy, motorovou pilu, sekeru, dvě zahradní lehátka a čtyři náhradní kola k automobilu. Tím způsobil šestačtyřicetiletému majiteli garáže škodu ve výši bezmála dvaačtyřicet tisíc korun,“ popsal Tomáš Procházka z oddělení tisku a prevence krajského policejního ředitelství.
Druhá v pořadí byla garáž v ulici Smíchov. Z ní zmizelo pánské jízdní kolo a čtyři litá kola s letními pneumatikami. Šestašedesátiletému majiteli vznikla škoda za dvaadvacet tisíc.
Kromě většího zabezpečení svých věcí policisté lidem doporučují i jejich případnou dokumentaci. „Při vyšetřování těchto druhů krádeží by policistům pomohla například fotodokumentace skladovaných věcí, jejich výrobní čísla, pokud je mají, či popis různých zvláštností, jako jsou například oděrky, poškození či opravy,“ dodal Procházka s tím, že se tak zvyšuje šance na identifikaci ukradeného majetku.