Rainbow page separator

Zloděj ze tří aut ukradl všechno, co mělo nějakou cenu

Pátek, 6. Září 2019

Žďár nad Sázavou / Po dosud neznámém pachateli, který se v pondělí 2. září mezi druhou hodinou odpoledne a desátou hodinou večer vloupal do tří zaparkovaných vozidel, pátrají žďárští policisté. K činu došlo na parkovišti u účelové komunikace směrem k ulici Jihlavská.
„Pachatel rozbil skleněné výplně oken u dvou vozidel Škoda Octavia a vozidla Renault Scenic a prohledal jejich vnitřní prostory. Odcizil odtud mimo jiné doklady od vozidla, osobní doklady, peněženku s doklady a finanční hotovostí, autolékárničku, ale i nabíječku na mobilní telefon,“ popsala policejní mluvčí Stanislava Miláčková.
Škoda, kterou zloděj způsobil poškozením aut i krádeží věcí z nich, se vyšplhala na přibližně jedenáct tisíc korun. „Přivolaní policisté na místě provedli ohledání, šetření a zadokumentování události. Zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání dvou trestných činů, a to přečinu krádeže a přečinu poškození cizí věci. Za uvedenou trestnou činnost lze uložit trest odnětí svobody až na dva roky,“ doplnila mluvčí.