Rainbow page separator

Zloděje policisté dopadli, jeho „kolegu“ odvezli na záchytku

Čtvrtek, 17. února 2022

Žďár nad Sázavou / K případu krádeže potravin byli přivoláni žďárští policisté v sobotu 12. února po deváté hodině večerní do jednoho z tamních obchodních domů.
„Pachatel odcizil různé potraviny jako uzeniny, alkoholické nápoje a pečivo; z prodejny se zbožím v hodnotě přes dva tisíce korun utekl bez zaplacení. Krádež ale zjistil pracovník obchodu a na místo byli přivoláni policisté,“ sdělila policejní mluvčí Jana Kroutilová.
Policistům se podezřelého podařilo vypátrat a zajistili i ukradené potraviny. „Jednalo se o jednadvacetiletého muže, který se odcizením zboží dopustil přestupku proti majetku, a policisté s ním prováděli nezbytné úkony. Na místě se ale pohyboval ještě další muž, který byl značně opilý a šetření narušoval. Opakované výzvy policistů neuposlechl, naopak začal své okolí vulgárně slovně napadat,“ popsala následující incident mluvčí. Ten nakonec skončil tak, že agresivního čtyřiatřicetiletého opilce policisté zajistili a při dechové zkoušce u něj naměřili hodnotu více než 2,5 promile alkoholu. Vzápětí jej eskortovali do jihlavské protialkoholní záchytné stanice k vystřízlivění s tím, že poté bude čelit podezření ze spáchání přestupku proti veřejnému pořádku.