Rainbow page separator

Zloději obrali seniorku, předstírali zájem o koupi jejího domu

Úterý, 30. ledna 2018

Zloděj ukradl z rodinného domku uniformu, pálenku i hodiny

Žďársko / O více než osmdesát tisíc korun přišla šestasedmdesátiletá žena z obce na Žďársku, kterou si vyhlédli zloději. Se smyšlenou legendou o tom, že mají zájem o koupi jejího domku, ji zabavili a následně i okradli. „Pachatelům se podařilo dostat se dovnitř domku, a to tak, že jeden z nich zabavil majitelku u vstupních dveří. Druhý mezitím využil její nepozornosti a do rodinného domu vnikl neuzamčenými dveřmi, které se nacházely v zadním traktu objektu. Poté se pachatel nerušeně pohyboval v prostorách domu, kde odcizil peníze v částce přesahující osm desítek tisíc korun,“ popsala policejní mluvčí Dana Čírtková.
Zloději pak objekt opustili přístupovou cestou a z místa podle mluvčí zřejmě odjeli přistaveným autem nezjištěného typu a značky. Seniorka ztrátu peněz později zjistila a celou věc oznámila policistům.
„Znovu apelujeme na všechny osaměle žijící seniory, aby své domky i byty vždy řádně uzamykali, a to i tehdy, když se v nich zrovna zdržují. Důležité je také vždy důkladně a důsledně uzamykat i vstupní vrata nebo dveře a do domu ani bytu nikdy nepouštět cizí osoby,“ připomněla mluvčí.
Od věci není ani panoramatické kukátko a hlavně by lidé neměli reagovat na nabídky různých výher, vrácení přeplatků peněz a podobná „lákadla“. Zvoní-li na seniora pracovník úřadu nebo zástupce služeb, je třeba si to nejdříve telefonicky ověřit u příslušné instituce, případně kontrolu odložit na dobu, až bude se seniorem někdo z jeho blízkých nebo známých. „Různé lákavé nabídky většinou bývají jen zástěrkou zkušeného pachatele, který se chystá důvěřivého seniora oklamat a poté okrást. V případě, že se s takovou osobou setkáte, ihned volejte tísňovou linku 158,“ doplnila mluvčí.