Rainbow page separator

9. – 10. října 2009 Podzimní knižní veletrh

Čtvrtek, 8. Říjen 2009

Kulturní dům Ostrov v Havlíčkově Brodě

19. Podzimní knižní veletrh se koná v pátek a v sobotu 9. a 10. října 2009 v Kulturním domě Ostrov v Havlíčkově Brodě. Navzdory globální ekonomické krizi je k datu uzávěrky přihlášeno více než 140 vystavovatelů.

 

podzimni-knizni-veletrhHlavním tématem 19. Podzimního knižního veletrhu jsou cesty. Nejsou to jenom cesty v přímém smyslu slova, tedy cestopisy, průvodce a slovníky, ale také české i překladové knihy, které nás vedou do cizích zemí, a obecněji pak cesty životem a cesty od člověka k člověku. Tradiční seminář pro knihkupce a nakladatele se jmenuje Kudy vede cesta knihy? a bude se na něm mluvit mimo jiné o tom, zda v budoucnu cesty knih od nakladatelů ke čtenářům povedou spíše přes kamenná nebo internetová knihkupectví a zda to budou spíše knihy „papírové“ nebo elektronické. Odborným návštěvníkům je věnován již tradiční seminář Tiskáren Havlíčkův Brod, a.s. o moderních trendech v polygrafii.

 

Cestám je věnováno i několik doprovodných programů z oblasti non fiction – například beseda s Jiřím Moravcem, autorem knihy Procházka amazonským pralesem, nebo s Václavem Cílkem o knize Orfeus – kniha podzemních řek.

 

Nové beletristické knihy na veletrhu představí například Věra Nosková (Ještě se uvidí), Jiří Stránský (Oblouk), Michal Viewegh (Povídky o lásce), Martin Reiner (Lucka, Maceška a já), Marek Janota (Všechno, co vidím). Návštěvníci se při besedách a autogramiádách mohou dále setkat s Jiřím Dědečkem (zahájí cyklus autorských čtení PEN klub čte), Martinem Hilským, Michalem Dlouhým, Simonou Monyovou, Evou Hauserovou, Ivanem Kopeckým, Irenou Douskovou, Hanou Pražákovou, Ludvíkem Vaculíkem, Jiřím Slívou, Richardem Podaným a řadou dalších autorů, překladatelů a ilustrátorů. Podrobný doprovodný program a nové knihy jednotlivých nakladatelů najdete na virtuálním veletrhu.

Otevírací doba:

  • pátek 9. října od 10 do 19 hodin (od 10 do 12 hodin pouze pro odbornou veřejnost),
  • sobota 10. října od 9 do 17 hodin (pro vystavovatele je sál otevřen od 8.30)