Rainbow page separator

Desátá muzejní noc přiblíží Žďár na sklonku monarchie

Úterý, 29. května 2018

Žďár nad Sázavou / Se Žďárem a některými jeho obyvateli žijícími ve městě na konci 19. a na počátku 20. století se seznámí účastníci v pořadí již desáté muzejní noci. Ta se uskuteční v pátek 8. června v obou budovách regionálního muzea a na přilehlých prostranstvích. Tentokrát bude spojena s výstavou s názvem Žďár na sklonku monarchie.
Návštěvníci akce tak poznají některé zajímavé obyvatele města z 2. poloviny 19. a počátku 20. století. Dozvědí se například, proč někdejší starosta Binko s nadšením lezl po střechách, kde v té době dámy z lepší společnosti hrály karty, co se dělo v salonu u Letovských, které limonády „švastalky“ měli lidé nejraději, co nejčastěji maloval malíř Ferenc nebo kde se ve Žďáře vzal opravdový námořník. Chybět nebude ani malé dobové občerstvení.
Desátá žďárská muzejní noc je stejně jako předchozí ročníky přístupná zdarma. Přijít je možné kdykoliv v době od 20 hodin až do půlnoci, výklad na všech stanovištích se bude v pravidelných intervalech opakovat. V případě nepříznivého počasí zaměstnanci muzea program upraví.