Rainbow page separator

Dopravní omezení kvůli pouti začnou už 10. května

Středa, 6. Květen 2015

Pouť ve Žďáře nad Sázavou

Žďár nad Sázavou / Téměř stovka atrakcí zpestří žďárskou pouť, která se uskuteční příští víkend. Půjde o dvaačtyřicet velkých atrakcí a 55 malých. Doplní je dvě stovky stánků.
Atrakce budou letos provozovány od úterý 12. května, ale pouze do 20 hodin a bez ozvučení. O den později začnou zkoušky hudby, ve čtvrtek kolotoče pojedou do 20.30 hodin i s hudbou. V pátek a v sobotu se budou lidé v okolí zimního stadionu moci bavit do půl desáté s hudbou, bez ní kolotoče pojedou do půlnoci. O pouťové neděli atrakce ukončí provoz v devět hodin večer.
S poutí dojde ve městě i na dopravní omezení. Od 11. do 18. května budou uzavřena parkoviště u Sport Baru a vedle nové komunikace na Klafar v ulici Libušínská. Řidiči mohou využít parkovací plochy u Domu kultury či na centrálním parkovišti. Už od 10. května dojde k zákazu vjezdu nákladních aut do ulice Šípková a do částí ulic Libušínská a Studentská. Současně bude v tuto dobu odkloněna MHD vedoucí ulicí Libušínskou do ulice Dolní.
V době od 10. května od 20.15 hodin až do konce pouti bude zrušena zastávka MHD Libušínská. Jako náhradní zastávku pro linky čísel 4A, 4B a 4C budou moci cestující využívat zastávky Wonkova nebo Žižkova a pro spoje čísel 1, 7, 9, 11, 21, 25 a 29 linky číslo 5 lze využít zastávku na Havlíčkově náměstí.

Více informací o žďárské pouti