Rainbow page separator

Hasiči ze zámku budou v sobotu svážet železný odpad

Středa, 8. Duben 2015

Santiniho ulice, Zámek Žďár nad Sázavou

Žďár nad Sázavou / Sběr železného odpadu uspořádají v sobotu 11. dubna „zámečtí“ dobrovolní hasiči. Uskuteční se v době od půl osmé do třinácti hodin na území Žďáru. Sběr železa bude rozšířen o svoz vyřazených elektrospotřebičů, jako jsou například chladničky, mrazničky, televizory, rádia, monitory, počítače, mikrovlnné trouby, sporáky, pračky, myčky, sušičky, elektrická topidla a nářadí, vysavače a další domácí elektrické či bateriové spotřebiče.
Naopak se však vybírat nebude klasický nebezpečný odpad, do něhož se počítají kupříkladu žárovky, zářivky, výbojky, barvy, laky, náplně z tiskáren a jiný běžný nekovový odpad z domácností.
Hasiči doporučují, aby lidé železný odpad shromáždili před svým domem nejlépe až v sobotu po sedmé hodině, a pokud to bude možné, nechali ho na svém pozemku za branou, čímž se zabrání jeho případnému zcizení jinými skupinami osob, které se společně se žďárskými hasiči na svozu nepodílejí.
Objemný či těžký odpad hasiči ze sklepů, půd či garáží snesou sami, je ale nutné je o této eventualitě předem telefonicky informovat.