Rainbow page separator

Program kina Vysočina


Převzato z dkzdar.cz

Kino Vysočina Žďár nad Sázavou

Kino Vysočina návštěvníkům nabízí kvalitní prostorový zvuk a ostrý obraz. 3D filmy jsou promítány s použitím pasivní technologie, návštěvník tak před vstupem do sálu obdrží speciální brýle. Po skončení promítání se brýle odevzdávají do boxů u východu a následně hygienicky ošetřují. Promítání filmů v 3D formátu je fenoménem dnešní doby a zážitek určitě stojí za to. V aktuálním programu kina jsou filmy promítané v této technologii vždy označeny jako 3D. Nenechte si tedy ujít zážitek z nové projekce a navštivte nás. Jste srdečně zváni.

Provoz Kina Vysočina dle vládního opatření s účinností od 11. května 2020

 • Kino Vysočina zahajuje provoz v týdnu od 11. května, aktuální program na www.dkzdar.cz
 • Předprodej vstupenek bude probíhat převážně on-line cestou
 • Otevření pokladny v kině je plánováno od června
 • V květnu je možnost zakoupení vstupenky do kina v hotovosti pouze na pokladně Domu kultury, a to pouze v úterý od 13:00 do 17:00 hodin
 • Dle nařízení vlády není prozatím povoleno vnášet do sálu žádné občerstvení včetně nápojů– ani vlastní
 • Maximální prodejní kapacita sálu našeho kina po dodržení povinných mezer je do 98 osob (zasedací pořádek zjistíte přímo z prodejního systému)
 • Mimo hlediště je zákaz sezení
 • Po celou dobu návštěvy kina je povinná jakákoli ochrana obličeje
 • V sále bude povinně přítomna jedna osoba, která bude dohlížet na dodržování vládních opatření
 • Ve vstupním prostoru a WC kina budou k dispozici dezinfekční prostředky určené pro diváky
 • V rámci zachování zdraví udržujte prosím doporučené odstupy v délce 2 m, PŘEDEVŠÍM PŘI ODCHODU ZE SÁLU

Všechny vstupenky za neuskutečněná filmová představení v měsíci březnu je možné vrátit bankovním převodem nebo osobně na pokladně DK, v květnu pouze v úterý v době od 13:00 do 17:00 hodin. Kontakt 566 502 254, 724 190 928, 730 898 964, e-mail – dkzdar@dkzdar.cz.
Peníze budou vráceny proti předložené platné vstupence nejpozději do 30. června 2020.

Aktuální program kina Vysočina

 

Kontakty – kino Vysočina

Telefonní kontakt do Kina Vysočina je možný od čtvrtka do neděle vždy 1/2 hodiny před prvním představením do začátku posledního představení na telefonním čísle 564 407 559. V ostatní dny se prosím informujte na tel. 566 502 253

Adresa: KINO VYSOČINA, Brodská 1000/2, Žďár nad Sázavou, 591 01

Nové kino Vysočina

Projekt digitalizace kina proběhl v roce 2011 a umožňuje nově možnost promítání projekce ve 3D. Od tohoto roku se můžete ve Žďáře nad Sázavou (ZR) těšit z nového 3D kina a celkového vylepšení technologie zvuku i obrazu. Díky novým technologiím je v kině také umožněn živý přenos různých představení. Ve vstupní hale se nachází Cafe bar „Biják“, kde se můžete před představením občerstvit.

 

Z historie kina

Žďárský biograf slavnostně zahájil provoz 15. srpna 1963 promítáním širokoúhlého a barevného slovenského filmu Jánošík. Kino Vysočina postavily Pozemní stavby a stálo 4 miliony. Díky hledišti s 530 místy patřilo v době vzniku žďárské kino k nejmodernějším v republice. V prvních 10 letech navštívilo 9568 představení přes 2 miliony diváků. Promítlo se na 29 mil. filmových pásů. Vrcholná návštěvnost byla v r. 1971. V tomto roce navštívilo kino 220 tisíc diváků.
A kde se promítalo před výstavbou kina? Bylo to ve žďárské sokolovně a to v poněkud chudších podmínkách. Výstavba kina tedy byla pro tehdejší Žďár velkou kulturní událostí a návštěvnost tomu odpovídala. V roce 2011 prošlo kino již zmíněnou digitalizací a v roce 2014 provoz kina přešel pod správu města.

Kino Vysočina aktuálně

Přečtěte si na Žďárském průvodci co nového se kolem kina děje a neujde Vám žádná nová informace.

Odkaz na vyhledání novinek o kině: Kino Vysočina aktuálně