Čtvrtek, 10. dubna 2025
Žďár nad Sázavou / Žďárští kriminalisté žádají veřejnost o pomoc při případném ztotožnění zloděje pohonných hmot zachyceném na fotografii, přičemž vodítkem mohou být specifické markanty na jeho kalhotách. Série krádeží pohonných hmot ze zemědělských strojů se udála na Bystřicku a Novoměstsku. K prvnímu případu došlo koncem února v katastru Dalečína, kdy dosud neznámý pachatel z palivových nádrží tří zaparkovaných traktorů značky Zetor odčerpal přibližně 120 litrů nafty.
„Další dva případy policisté zaevidovali v druhé polovině března v Ubušínku a Jimramově. Pachatel vnikl do areálů společností a celkem ze čtyř traktorů odčerpal kolem 380 litrů nafty. Svým jednáním způsobil předběžnou škodu za více než patnáct tisíc korun,“ uvedla Michaela Lébrová z oddělení tisku a prevence krajského policejního ředitelství.
Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu krádeže a provedli šetření za účelem zjištění maximálního množství informací. „Žádáme občany, kteří osobu na fotografii poznají, například podle pracovních kalhot, které jsou netypické, nebo mají informaci o tom, kde se v současné době nachází či pohybuje, aby se přihlásili na tísňové lince 158,“ dodala Michaela Lébrová.