Rainbow page separator

Martina Sáblíková se stala kmotrou knihy Chirurgie ruky II.

Úterý, 7. Listopad 2017

Nové Město na Moravě / Rychlobruslařka Martina Sáblíková se stala kmotrou knihy, jejímž spoluautorem je primář ortopedického oddělení novoměstské nemocnice Jaroslav Pilný, který je zároveň sportovním lékařem českých rychlobruslařů. „Martiny Sáblíkové si vážím pro její skromnost a píli, díky čemuž se dostala až na vrchol sportovní kariéry,“ uvedl Jaroslav Pilný. Autorsky se na knize podílel také přední německý chirurg působící ve Spojených arabských emirátech Roman Slodička. „Oficiální představení aktualizovaného vydání knihy, která v roce 2011 získala Chlumského cenu České společnosti pro ortopedii a traumatologii za nejlepší práci v oboru ortopedie a traumatologie, proběhne v rámci kongresu Chirurgie ruky, který se uskuteční ve dnech 9. – 11. listopadu v hotelu Skalský dvůr,“ přiblížil mluvčí nemocnice Petr Hladík.
Při kongresu se setkají lékaři a zdravotníci ze všech oborů, které se chirurgii ruky věnují. „Je třeba si uvědomit, že na diagnostice a léčbě rukou se u nás podílejí traumatologové, ortopedi, chirurgové, neurologové, neurochirurgové, fyzioterapeuti a ergoterapeuti. K setkání jsme vyzvali také anatomy. Chceme, aby tato medicína nebyla jenom jednooborová, ale lidé, kteří se léčbě věnují, musí mít komplexní znalosti,“ uvedl coby prezident kongresu Jaroslav Pilný.
Kromě tuzemských odborníků budou na kongresu přednášet také zahraniční hosté. „Přestaví se například profesor Dominique Thomas – šéf rehabilitační kliniky v Grenoblu, který se podílel na nedávné rehabilitaci tenistky Petry Kvitové. Přijede také doktor Daniel Herren z Zurichu – odborník na implantaci drobných kloubů,“ doplnil Jaroslav Pilný.