Rainbow page separator

Podnikatelé, kteří se přizpůsobí manuálu, mohou žádat o dotaci

Pátek, 19. Listopad 2021

Žďár nad Sázavou / I v příštím roce hodlá žďárská radnice podpořit podnikatele, kteří se rozhodnou označit svoji provozovnu v souladu s takzvaným manuálem dobré praxe. Schválili to žďárští radní. Na dotaci, kterou je možné využít na grafické zpracování návrhu reklamní tabule, materiál, samotnou výrobu poutače či jeho montáž, město vyčlenilo celkem 350 tisíc korun, přičemž maximální výše podpory může být 30 tisíc korun a minimální pět tisíc. To vše platí při nejméně dvacetiprocentní finanční spoluúčasti žadatele o dotační podporu. Záměrem města je snaha o kultivovanější reklamní sdělení ve veřejném prostoru a eliminace vizuálního smogu.
Letos město výzvu vyhlásilo poprvé s celkovým objemem 200 tisíc korun, přičemž maximální výše podpory činila patnáct tisíc. Projevilo o ni zájem celkem čtrnáct podnikatelů, schválení a postupné realizace se dočkalo třináct žádostí.
V souvislosti se snahou o kultivovanější reklamní sdělení byly ve Žďáře rovněž zapovězeny plakáty v ostrých kontrastních barvách nebo reklamy vzbuzující kontroverze či veřejné pohoršení.