Rainbow page separator

Policisté přichystali opatření pro pohár horských kol

Pátek, 19. Květen 2017

Policie České republiky

Nové Město na Moravě / Do bezpečnostního opatření při Světovém poháru horských kol ve Vysočina Areně budou nasazeni také policejní kynologové a speciální monitorovací vozidlo. „Z našeho pohledu se jedná svým rozsahem o velmi významnou sportovní akci. Prioritou je chránit životy, zdraví a majetek občanů před případnými pachateli trestné činnosti,“ uvedl vedoucí žďárských policistů Bohumil Šlapák.
Hlídky dohlédnou na plynulost silničního provozu, především dopravní policisté budou přítomní na důležitých komunikacích. Dopravní omezení je v ulici Vlachovická, a to od křižovatky s ulicí Žďárská až do Vlachovic. Silnice je uzavřena pro veškerý provoz, s výjimkou průjezdu obyvatel Vlachovic a linkových autobusů. Provoz jen jedním směrem vede z Nového Města do Jiříkovic.
„Apelujeme na motorizované návštěvníky, aby dbali pokynů pořadatelů a policistů. Řidičům doporučujeme naplánovat si příjezd s dostatečným předstihem. Vyšší počet návštěvníků může snížit kapacitu a dopravní obslužnost komunikací ve srovnání s běžným obdobím. Stejně tak musí řidiči respektovat aktuální dopravní značení. Při řešení protiprávních jednání budeme uplatňovat nulovou toleranci,“ upozornil Zdeněk Kubík, vedoucí žďárského dopravního inspektorátu.
U vstupu do sportovního areálu se počítá s kontrolami. „Obracíme se na návštěvníky, aby se seznámili s pravidly vstupu dovnitř Vysočina Areny a nenosili s sebou předměty, které řád výslovně zakazuje. Jedná se o nebezpečné předměty, mezi které patří například pyrotechnika či nože,“ dodal Šlapák.