Rainbow page separator

PR: EET pro všechny

Pátek, 20. Září 2019

V minulých dnech jsme se dozvěděli, že Poslanecká sněmovna přehlasovala veto Senátu a schválila tak novelu zákona o evidenci tržeb. Nyní se již jen čeká na podpis prezidenta a v okamžiku vydání ve Sbírce zákonů ČR bude definitivně jasno kdy, které změny nabudou účinnosti. Obecné očekávání je, že změny nabudou účinnosti v průběhu dubna nebo května 2020.

Zjednodušeně řečeno změny se budou týkat takřka všech podnikatelů, kteří přijímají hotovost.

Co bude třeba udělat, pokud se vás nově bude týkat EET? Musíte požádat o autentizační údaje, které slouží k přístupu na společné technické zařízení správce daně umožňující poplatníkovi správu certifikátu pro evidenci tržeb a údajů pro správu evidence tržeb. V případě, že nevíte jak, neváhejte kontaktovat Účetní kancelář Ing. Martin Nečas www.danenecas.cz, která za Vás žádost vyplní a poskytne nezbytnou součinnost při zavedení systému EET.

Lze se nějakým způsobem vyhnout EET? Kdo přijímá tržby hotovostní formou je musí až na specifické výjimky evidovat. Pro vybrané druhy podnikatelů, kteří splní určitá kritéria půjde tržby evidovat místo v EET v tzv. offline režimu. Pro zjištění, zda do tohoto režimu patříte příp. podat žádost o evidenci v offline režimu Vám účetní kancelář Ing. Martin Nečas velmi ráda a ochotně pomůže.

O všech ostatních službách se dozvíte na tel. 731 564 865, příp. na webu www.danenecas.cz

Připravil: Účetní kancelář Ing. Martin Nečas