Rainbow page separator

PR: Zajímá vás, jak se opravují notebooky? Na 1 den se staňte servisním technikem

Pondělí, 26. Srpen 2019

1) CO OPRAVUJEME?
Pokud se zákazníkovi rozbije notebook, PC, tablet nebo mobilní telefon může vyhledat náš profesionální servis ve Žďáře nad Sázavou, prodejna YNOS v modrém domě na náměstí Republiky nebo i v Novém Městě na Moravě, také prodejna YNOS. Jsme experty na notebooky tudíž si poradíme s každou značkou a všemi druhy závad.

2) PŘÍJEM SERVISU
S opravou notebooků máme mnohé zkušenosti, tedy již při příjmu notebooku k opravě sdělujeme zákazníkovi základní informace k poškození jeho notebooku a potřebné základní informace k testování a diagnostice, která bude probíhat v dalším kroku. Nyní nám zákazník sdělí závadu, zda je pro něj důležitá záloha dat nebo jestli požaduje expresní opravu.

3) TESTOVÁNÍ, DIAGNOSTIKA
V tomto momentu zařízení dostane na stůl technik, který určí závadu, postup a možnosti opravy, nutnost objednání dílu a délku opravy. Zákazníkovi za diagnostiku nic neúčtujeme, diagnostika je u nás vždy ZDARMA.

4) CENOVÁ NABÍDKA
Cenu opravy notebooku sdělujeme zákazníkovi ihned po provedení diagnostiky. Nejčastěji do dvou pracovních dnů, může se stát že na notebooku je vada, která je třeba déle testovat a diagnostika se může protáhnout.

5) SCHVÁLENÁ CENA
Při schválení cenové nabídky začínáme s okamžitou opravou či objednáním dílu. Spolupracujeme s českými i zahraničními dodavateli, umíme dodat originální díly i značkové neoriginální díly. Záleží na preferencích zákazníka, my si hravě poradíme se vším.

6) NEOPRAVITELNÝ NOTEBOOK x ZAMÍTNUTÁ CENA
V případě, že notebook je tak poškozený, že nejde opravit nebo je cena nerentabilní, může zákazník cenovou nabídku zamítnout. Zákazníkovi nic neúčtujeme, diagnostika je u nás ZDARMA.
Využít můžete například nákupu jiného notebooku u nás. A pozor! Pokud by u nás zakoupil notebook z naší nabídky – ZDARMA mu do něj zazálohujeme všechna jeho data.

7) OPRAVA
Jako nový kolega v práci se zatím rozkoukáváte, protože v dalších chvílích budete žasnout, co naši technici znají a umí. Notebook se nejprve testuje podle druhu závady. Nejsložitější a zároveň nejzajímavější je poškození základní desky. Jedná se hlavně o notebooky, které nejdou zapnout, po zapnutí mají černé LCD. Dále jsou po zkratu, polití nebo pádu apod.
Vše se testuje na stabilizačních zdrojích, které ukazují aktuální odběr elektrické energie ve Voltech (V) nebo Amperách (A). Tento krok se během opravy stále opakuje. Postupně se notebooku rozdělává až na samostatnou základní desku. Následuje měření multimetrem a nalezení přesné míry poškození. Některé notebooky se po čase používání prozradili vývojovou i výrobní vadou. U vadných grafických nebo BGA čipů se závada projevuje téměř jednoznačně, tudíž testování zde není složité. U základní desky po polití se oblast poškození, ukáže sama, protože součástky na základní desce oxidují.
Už nyní přichází na řadu pájení a výměna vadných součástek a stále opakující se testování. Dokud notebook nereaguje na odstranění poškození.

8) TESTOVÁNÍ
Notebook před samotným finálním složením se ještě několikrát testuje, zda jde zapnout. U každého opravovaného notebooku se provádí vyčištění chlazení včetně ventilátoru a nanesení nových teplovodivých past. Při tomto testování se postupně skládá a zároveň se zkouší všechny periferie notebooku (klávesnice, touchpad, reproduktory, harddisk, baterie..). Dále využívání testování přes diagnostický program, kde lze ověřit teploty notebooky, stav a kapacitu baterie, tester na klávesnice, kompletní výpis všech periferií notebooku apod.

9) EXPEDICE
Nyní předáváme kolegyni na expedici, která provede potřebnou administrativu a notebooku expedujeme k Vašim rukám.

Naše statistika říká, že..
.. lehčí opravy provádíme průměrně do pěti dní, složitější opravy provádíme průměrně do sedmi dní.
.. garance úspěšnosti oprav je u nás 95%.
.. naši technici mají více než 10 let zkušeností.
.. opravíme více než 6000 zařízení každý rok.
.. měsíčně nainstalujeme operační systém více než 300 notebookům.
.. míra reklamací oprav nikdy nepřesáhla 3%.

www.r-pass.cz