Rainbow page separator

Přestavba křižovatky od 13. srpna uzavře Neumannovu ulici

Pátek, 10. Srpen 2018

Žďár nad Sázavou / Od 13. srpna začne přestavba křižovatky ulic Neumannova a Novoměstská. Žďárskou radnici vyjde na pět milionů korun. Křižovatka bude rozšířena, vzniknou na ní odbočovací pruhy ve směru od Conventu do ulice Neumannova a z Neumannovy ulice směrem na Nové Město na Moravě. Tím dojde k urychlení provozu a frekventovaná křižovatka se přestane v dopravních špičkách ucpávat. Kromě odbočovacích pruhů vznikne i přechod pro chodce ke hřbitovu v Jamské ulici.
Výjezd a vjezd do Neumannovy ulice bude v místě stavby po celou dobu rekonstrukce uzavřen. Objízdná trasa z důvodu přeložky inženýrských sítí povede přes obchvat, autobusové linky MHD budou odkloněny.
„Autům do 3,5 tuny s povolením vjezdu pro dopravní obsluhu bude průjezd umožněn. Majitelům garáží doporučujeme jet přes spodní část ulice Neumannova, touto cestou budou přístupny všechny řady garáží. Průjezd ulicí Novoměstská bude zachován, dojde k částečné regulaci za pomoci přenosných semaforů,“ informoval mluvčí žďárské radnice Jakub Axman. Stavební práce mají být hotovy do 10. října.
Projekt na přestavbu křižovatky mělo město připravený již nějakou dobu, avšak bylo třeba vyčkat, až stát prostřednictvím správce komunikace, což je Ředitelství silnic a dálnic ČR, převede Novoměstskou ulici coby předchozí státní silnici I/19 do majetku města.