oprava náměstí
Rainbow page separator

Radní chtějí náměstí přebírat po etapách, neví ale kdy

Čtvrtek, 28. Srpen 2014

náměstí Republiky Žďár nad Sázavou

Žďár nad Sázavou / Žďárští radní odhlasovali záměr, aby byly některé hotové úseky rekonstruovaného náměstí Republiky převzaty městem do užívání dříve, než bude kompletně hotovo celé náměstí. Především jde o úsek od Süssova hostince až po objekt bývalé základní školy. „Je to domluveno tak, že záruka se bude počítat až od konečného předání celého díla, aby se dřívějším předáním nezkrátila,“ informovala žďárská starostka Dagmar Zvěřinová.
Žďárská radnice původně počítala s převzetím hotového náměstí jakožto celku právě proto, že se obávala zkrácení záruční lhůty. Potom se ale s dodavatelem domluvila na výjimce, k čemuž přispěly stesky žďárských živnostníků, kterým uzavřené náměstí způsobilo zkrácení tržeb. Kdy však budou už hotové části náměstí městu do užívání předány, není jasné, protože je s tím spojená komplikovaná administrativa.
Etapové předávání stavby je podstatné i z důvodu chystané demolice hotelu Bílý lev, pro kterou je třeba provést zábor území a zajistit lokalitu s ohledem na bezpečnost chodců.